banner2

Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu'ndan derbi açıklaması: "Şampiyon olacağız"

Fenerbahçe'nin vazgeçilmez oyuncularından Ferdi Kadıoğlu derbiye özel açıklamalarda bulundu.

Spor 01.04.2023, 15:41
Abone ol
Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu'ndan derbi açıklaması: "Şampiyon olacağız"

5 Yıldır Süper Lig'de top koşturan ve Hollanda yerine Milli Takımı seçen Ferdi Kadıoğlu, takımın sürekli hoca değiştirmesi üzerine " Her hocadan farklı verimler" alıyorum açıklamasında bulundu. İşte Ferdi Kadıoğlu'nun öne çıkan açıklamaları;

"Ceza sınırında olduğum için Alanya maçında çok zorlandım"

Haftalardır sarı kart ceza sınırında oynamasının kendisi için zorlu bir durum olup olmadığı yönünde gelen soruya Kadıoğlu, "Şimdiye kadar iyi gitti, üç sarı kartta kaldım ama bu kolay bir durum değildi. Bazen dördüncü sarı kartı görmemek için faul yapmaktan kaçınabiliyorsunuz. Rakibin kontra ataklarında, arkasından formadan çekemiyorsunuz rakibi. Biraz zor ama fazla düşünmemeye çalışıyorum. Buraya kadar iyi getirdim. Tabii ki kolay değil, özellikle Alanya'ya karşı oynadığımız son maç benim için zordu. Rakip oyuncu kulağıma yüksek sesle bağırıyordu. Fakat ben biliyordum ki ben orada dönüp bir karşılık versem, bir şey söylesem sarı kart görebilirdim. Dolayısıyla kulağımı kapadım ve pozisyonuma geri döndüm. Bu sayede Beşiktaş maçında oynayabileceğim. Tabii ki takımın menfaati için bir faul yapmam gerekse yapardım ama gerekmedi. Beşiktaş maçı için hazırım" diye cevap verdi.

"Her hocadan aldıklarımı oyunuma eklemeye çalışıyorum"

Sarı-lacivertli kulüpte 5 sezondur çalıştığı her teknik direktörden kendine bir şeyler kattığının altını çizen Ferdi Kadıoğlu, "Bunun bir süreç olduğunu düşünüyorum. Her teknik direktörün kendi kalitesi, kendi özellikleri var. Benim çalıştığım her antrenör de bu anlamda bana yardım etti, benim oyun stilime katkı sağladılar. Aynı zamanda Hollanda'da aldığım akademi eğitiminin de bunda çok büyük katkısı var. Belirtmiş olduğum gibi her hocanın kendi yöntemi var, her hocadan da yardım aldığımı söyleyebilirim. Jesus'un farklı özellikleri var. Ben her hocadan aldıklarımı sırt çantama koyup oyunuma eklemeye çalışıyorum. Şimdiye kadar da iyi gittiğini düşünüyorum, bu şekilde devam etmek istiyorum" açıklamasında bulundu.

"Türkiye'yi seçmiş olmaktan dolayı çok iyi hissediyorum"

Milli takım tercihini Türkiye'den yana kullandığı için çok mutlu olduğunu ifade eden 23 yaşındaki futbolcu, "O süreç benim için biraz zordu. O dönemde ailemle ve menajerimle konuştum. Milli takım hocasıyla da konuştuktan sonra kararımı verdim. Türkiye'yi seçmiş olmaktan dolayı çok iyi hissediyorum, çok mutluyum. İyi bir takımımız var, iyi şeyler başarabileceğimizi düşünüyorum. Milli takım formasını her giydiğimde çok gurur duyuyorum. Birçok insan bizi destekliyor, onların desteğini hissediyorum. Belirtmiş olduğum gibi, Türk Milli Takımı'nda oynuyor olmak güzel bir duygu. Umarım güzel şeyler başarırız ve 2024'deki Avrupa Şampiyonası'na katılırız" diye konuştu.

"Üç günde bir maç yapmaya hazır hale geldim"

Son iki yıldır düzenli olarak ilk 11'de oynuyorum. Bunun genç oyuncular için en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü doksan dakika oynadığınız zaman daha da güçleniyorsunuz. Ben de buna alıştım. Özellikle üç günde bir maç yapmaya hazır hale geldim. Şu anda kendimi güçlü hissediyorum. Bence genç oyuncular için de en önemlisi bu. Doksan dakika oynamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda antrenmanları da en iyi şekilde geçiriyoruz. Her gün antrenmanlardan önce fitness çalışmaları yapıyoruz. Zaman zaman sakatlık önleyici çalışmalar yapıyoruz. Ben her zaman hazırım. Tabii ki sağlık ekibinin de çok büyük katkısı oluyor. Ben de her zaman özellikle maçlardan önce fit olmaya çalışıyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!