Yandex Metrica

Sitede Ara

Fenerbahçe'de gerginlik artıyor! Aziz Yıldırım'dan olay gönderme: Fenerbahçe elden gidiyor

Fenerbahçe'de gerginlik artıyor! Aziz Yıldırım'dan olay gönderme: Fenerbahçe elden gidiyor

Fenerbahçe camiasında gözler hafta sonu gerçekleşecek başkanlık seçimine çevrildi. Sarı lacivertlilerde başkan adayı Aziz Yıldırım ile mevcut başkan Ali Koç arasında gerilim artmayaa devam ediyor. Bunun üzerine Yıldırım, mevcut başkan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Spor

07.06.2024, 11:56

Fenerbahçe'de başkan adayı Aziz Yıldırım, geçtğimiz gümlerde Milliyet'e verdiği röportajda kulübün ekonomik olarak tüm vaziyetini gözler önüne serdi."Ben Fenerbahçe için bu kadar mal varlığı yaptım. Bunları yapmasaydım sıfır borçla başkanlığı devrederdim" dedi.

Tüm Avrupa'nın gözü onun üstünde! Galatasaray'dan Barış Alper Yılmaz için bedava bonservis Tüm Avrupa'nın gözü onun üstünde! Galatasaray'dan Barış Alper Yılmaz için... Haberi Görüntüle

AZİZ YILDIRIM'IN ÇARPICI AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI

Ülker'in kapalı salonu 200-250, stadın değeri 100 milyon dolar. Senede 40-50 milyon dolar geliri var. Madem ben bankadan borç yaptım, oradan senede 10 milyon ödeyip borcu düşürün. Her şeyi ben yapmışım, kullanıyorsunuz ve gelir sizin. Nasıl olacak bu iş?

Bunlar borçları ortaya koyuyorlar, alacakları koymuyorlar. Ziraat Bankası'ndan 60 milyon dolar kredi aldık, diğerlerini kapatmak için. 600 milyon dolar borç derken abartıyorlar, yalan söylüyorlar. 435 milyon yıllık stat ve salon isim hakkı.

 

Avusturya'yı golleriyle yıkan Merih Demiral'dan bozkurt işaretiyle gönderme Avusturya'yı golleriyle yıkan Merih Demiral'dan bozkurt işaretiyle gönderme Haberi Görüntüle

''HEPSİ HESAPLARDA VAR''

Reklam 100 milyon TL. Futbol AŞ'nin stat isim hakkı 161 milyon TL. Salonun kullanım hakkı 155 milyon Euro. Kolejin gelirleri vs... Hepsi hesaplarda var.

Bunu döviz o zaman düşük olduğu için yaptık. Bundan sonra yapmam. Vadesi gelmemiş çekler, ertelenmiş SGK borcu, kamuya olan ertelenmiş borçlar 111 milyon TL.

Bir dünya devi daha Arda Güler'e talip oldu! İşte resmi teklif Bir dünya devi daha Arda Güler'e talip oldu! İşte resmi... Haberi Görüntüle

''BEN BAŞKANLIĞI 28 MİLYON DOLAR BOÇLA ALDIM''

Ben başkanlığı 28 milyon dolar borçla aldım. Şimdiki karşılığı 80-100 milyon dolardır. 330 milyon dolar Bankalar Birliği ile anlaşma yapmışlar. Bunun içinde 50 milyon dolar kendi bankalarından aldıkları kredi var. Borçta şu ana kadar 48 milyon TL ana para ödemişler. Faizleri ödememişler, 3.2 milyar TL borç, çıktı 4'e.

4 milyar TL'yi kura bölersen 110 milyon dolar borç var. 600 milyon Euro borç var diyorsun, Bankalar Birliği ile nasıl 330 milyon dolarlık anlaşma yapıyorsun?

Ne yaptın Galatasaray? 60 milyon Euro'luk satış... Ne yaptın Galatasaray? 60 milyon Euro'luk satış... Haberi Görüntüle

''FENERBAHÇE GÜCÜNÜ ELE GEÇİRMEK İSTEYEN DEĞİŞİK ODAKLAR VAR''

Aziz Yıldırım, Ali Koç'u statta yapılan kongre için de eleştirdi. Yıldırım, "Bugün dahi Fenerbahçe'nin gücünü eline geçirmek isteyen değişik odaklar var. Yönetimin bu gücün farkında olup yönetmesi gerekiyor. Trabzon maçından sonra ligden çekileceğiz beklentisinde 25 bin kişiyi kongre için stada topladılar. Ancak o kadar kişi, oradan aldatılmışlık duygusu ile ayrıldı. O kadar milleti stada topladıysan, takımı ligden çekeceksin ve sorumluluğunu alacaksın" diye konuştu.

Milli yıldız Merih Demiral'ın cezası açıklandı Milli yıldız Merih Demiral'ın cezası açıklandı Haberi Görüntüle

"G.SARAY'IN ŞAMPİYONLUĞUNU UNUTTURDUM"

Yıldırım, "Kimin getirdiği önemli değil. Önemli olan Fenerbahçe'ye gelmesi. Ben ismini söylemesem getirmezlerdi. Seçilirsem, beraber çalışırım. Seçilmezsem, 'Fenerbahçe'ye katkım oldu' derim. İsmini söyledim, kamuoyu alevlendi, Galatasaray'ın şampiyonluğu unutuldu" diye konuştu.

Trabzonspor 2024-2025 Süper Lig fikstürü | Hangi takımlarla maç yapacak? Derbi tarihleri ne zaman? Trabzonspor 2024-2025 Süper Lig fikstürü | Hangi takımlarla maç yapacak?... Haberi Görüntüle

"O TESİSLERİ YAPAN KİM"

Aziz Yıldırım, 'Başkanlığımın son 4 senesinde yönetim olarak mahkemelerde uğraştığımız için konsantrasyonumuzu kaybettik. Başarısız olduk, kongre bizi gönderdi. 4 sene başarısız olan bir yönetim gidiyorsa beklentim, 6 sene başarısız olanın da gitmesi. Löw geldiğinde Dereağzı'nda tek bir saha vardı. Mourinho tesisleri beğenmiş, kim yaptı tesisleri? Aziz Yıldırım yaptı" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Loading