banner2

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Mahmut Uslu'dan flaş itiraf: Pereira üçkağıtçılık yaptı

Son dakika haberleri... Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Mahmut Uslu, sessizliğini bozarak Ali Koç ve Vitor Pereira'yı eleştirdi. Ali Koç'a 3 Temmuz sürecinde yalvardığını aktaran Uslu, Pereira'nın üçkağıtçı olduğunu söyledi.

Spor 27.10.2021, 15:00 27.10.2021, 15:07
Abone ol
Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Mahmut Uslu'dan flaş itiraf: Pereira üçkağıtçılık yaptı

Spor Arena'dan Uğur Yapıcı'ya konuşan Mahmut Uslu, Fenerbahçe'nin son durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Şu ana kadar konuşmak istemediğini dile getiren Uslu, "Bıraktığımız Fenerbahçe ile şimdiki Fenerbahçe arasında çok büyük farklar var. Fenerbahçe özellikle sportif anlamda kadın basketbol ve kadın voleybol dışındaki birçok branşta iyi neticeler almadı, bu duruma üzülüyorum. Ayrıca kulüpte manevi olarak çok büyük değişiklikler olduğunu hissediyorum." ifadelerini kullandı.

'BİZ OLSAK PEREIRA'YI KOVARDIK'

"Vitor Pereira, "Kulüpte herhangi biri Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ni kazanacak seviyede olduğunu düşünmemeli. Biz bu turnuvayı kazanacak seviyede değiliz” dedi. Biz olsaydık Pereira’yı bu sözlerden sonra atardık! Demek ki Fenerbahçe’yi o gözle görüyorlar, Fenerbahçe büyük kulüptür."

"Vitor Pereira’nın yeniden gelişini hiç olumlu karşılamadım. Pereira’nın kendisi biliyor, biz tanımıyorduk onu İtalyan menajer Terraneo getirmişti. Pereira geldiği ilk gün geri dönecekti ama devam etti. Kalite oyuncularla problemi olan birisi ve ben hoş karşılamadım. Kimse kimseyi aldatmasın, Fenerbahçe’de belirli seviyede çok oyuncu var ama Mesul Özil gibi çok kaliteli oyuncu yok."

MAHMUT USLU: TERRANEO VE PEREİRA ÜÇKAĞITÇILIK YAPTI

"Fenerbahçe’ye hem ben hem de arkadaşlarım hayatını verdi. Fenerbahçe boşuna bu günlere gelmedi. Pereira ilk geldiğinde Terraneo ile birlikte üçkağıt yapmaya çalıştı. Ayrıca yönetim olarak Emre Belözoğlu’nun kalmasını istemiştik. Vitor Pereira önce onay verdi sonra kıvırdı. Emre Belözoğlu kalsaydı şampiyonduk. Emre’nin gidişinde hem Terraneo hem de Pereira’nın günahı var."

MAHMUT USLU: 3 TEMMUZ'DA ALİ KOÇ'A YALVARDIM

"2011’de 3 Temmuz faciasını yaşayan bir kulübüz. Başka kulüpler olsa ayakta bile kalamazdı. Ondan sonraki yönetimde ne Ali Koç vardı ne de Nihat Özdemir. Ömer Temelli’nin evinde Ali Koç’a bizzat yalvardım. “Gel ikinci başkan ol sonra sen başkan olursun” dedim. Biz 150 milyon euro para koymayı düşündük çünkü kulübün dönemeyeceğini hissettik. Şimdi ise kolay, Bankalar Birliği ile anlaşma yaptılar ve paraları çekip kullanıyorlar."

"Ali Koç Yönetimi’nden iki sene içinde iki tane ikinci başkan ayrılmışsa yönetimde yanlışlıklar var gibi görünüyor. Kongrelere ve divan toplantılarına gitmiyoruz ama artık yavaş yavaş gideceğiz. Basketbolda saha içi dört adet kombine yerim vardı ama hakkımı vermediler. Maalesef benim getirdiğim başkan yardımcısı kombinelerimi vermek istemedi. Ali Koç’un özel asistanına söyledim o bile şaşırdı. Şu an basketbol maçlarını izlemeye gidemiyorum. Futbol maçlarına ise bazı nedenlerle gitmiyorum."

AZİZ YILDIRIM DÖNECEK Mİ?

"Başkan Aziz Yıldırım kendisi adına konuşabilir ama biz bir gün bile düşünmedik. Kulüp yöneticiliği hep kendinden verdiğin bir şeydir. Biz bir ekibiz ve ekibimizden birisi adaylığa soyunursa yardımcı oluruz. Ancak bizim arkadaşlarımızdan kimse böyle bir şey düşünmüyor. Aziz Yıldırım’ın adaylığı düşünmediğini çok iyi biliyorum ama onun adına yorum yapamam. Ali Koç’un kendisine kumpas yaptığımızı söylediği iddialara gülüyoruz. Ali Koç hayali düşman yaratmasın. İşlerini konsantre olup F.Bahçe’yi şampiyon yapsın. Gerçekten bir düşman varsa söylesinler biz yok ederiz. Biz Fenerbahçeliyiz ve başka bir şey tanımayız."
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!