Yandex Metrica

Feci kaza sonrası flaş karar! Takım ligden çekildi

Feci kaza sonrası flaş karar! Takım ligden çekildi

Diyarbakır 1’inci Amatör Küme B Grubu takımlarından Dicle Belediyespor ligden çekildiğini açıkladı. Dicle Belediyespor takım otobüsü, 21 Ocak tarihinde feci şekilde trafik kazası geçirmiş ve aralarında futbolcuların da bulunduğu 19 kişi yaralanmıştı.https://www.trhaber.com/spor

Spor

30.04.2024, 18:17

Lice ilçesi Fis Ovası mevkiinde 21 Ocak’ta, Lice Gücü Spor ile oynayacakları maç için yola koyulan 1’inci Amatör Küme B Grubu'nda mücadele veren Dicle Belediyesporlu oyuncuları taşıyan 21 TB 227 plakalı midibüs, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak yan yattı.

McTominay, Galatasaray'ın ellerinden kayıp gitti McTominay, Galatasaray'ın ellerinden kayıp gitti Haberi Görüntüle

LİGDEN ÇEKİLME KARARI

Meydana gelen kazada futbolcuların da aralarında olduğu 19 kişi yaralandı. Kazada 7 futbolcusunun tedavilerinin devam ettiğini belirten takımın teknik sorumlusu Ramazan Özyurt, bazı futbolcuların ailelerinin Futbol oynamalarına müsade etmediğini, sporcuların sağlığı ve psikolojilerinin bozulduğunu ifade ederek, ligden çekilme kararı aldıklarını bildirdi.

Kazada kendisinin de ağır yaralandığını dile getiren Özyurt, “Takımımız, Lice Gücü Spor ile deplasmanda karşılaşacağı maç için Lice’ye giderken, yoğun yağış nedeniyle kayan aracın şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu 19 sporcumuz ve ben yaralandım. Söz konusu kazadan 20 gün geçmesine rağmen bazı sporcular halen tedavi görmektedirler. Çeşitli yerlerinde kırık ve çıkıklar olan sporcularımızın durumu şimdilik iyiye gidiyor. Bu sebeplerden dolayı yönetim ve teknik heyet bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yaptı. Yapılan görüşmeler sonucunda 7 sporcumuzun halen kazadan kaynaklı yara ve ağrılarının devam ettiği, birçok sporcunun ailesinde yaşanan tedirginlik ve endişeden dolayı tekrar futbol oynamalarına müsaade etmedikleri, geriye kalan tüm sporcuların yaşadığı olayın travmasını atlatamadıkları sonucuna varılmış olup, tüm saydığımız sebeplerden dolayı Dicle Belediye Spor, ligden çekilme kararı almıştır. Alınan kararın kesinlikle sporcuların sağlığı ve psikolojilerinin bozulmaması yönünde olduğu kanısına varılmıştır” şeklinde konuştu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading