banner2

Fatih Terim'den Portekiz-Türkiye maçı yorumu: Kendilerini ispat etmeyi hak ediyorlar

Teknik direktör Fatih Terim, Portekiz-Türkiye maçı öncesi konuştu. Terim, 'Portekiz ile Türkiye arasındaki maçın Dünya Kupası'nın bazı maçlarından bile daha kaliteli olacağını düşünüyorum. Milli takımdaki çocuklarımız, daha büyük bir rekabet içerisinde kendilerini ispat etmeyi hak ediyorlar.' dedi.

Spor 23.03.2022, 15:49
Abone ol
Fatih Terim'den Portekiz-Türkiye maçı yorumu: Kendilerini ispat etmeyi hak ediyorlar

Milli Takım ve Galatasaray'ın eski teknik direktörü Fatih Terim, yarın akşam Portekiz ile Türkiye arasında oynanacak olan FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri playoff maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

'BÜYÜK TURNUVALARI HAK EDİYORUZ'

''Türkiye olarak görevimiz çok zor'' diyen Terim, ancak Türkiye tarihi boyunca karmaşık problemleri aşarak başarılar elde etti. EURO 2000, 2002 Dünya Kupası ve EURO 2008'deki performanslarımız hala herkes tarafından hatırlanıyor. Özel bir takımımız ve birlikte çalışma fırsatı bulduğum oyuncular da var. Milli takımdaki çocuklarımız, daha büyük bir rekabet içerisinde kendilerini ispat etmeyi hak ediyorlar.'' ifadelerini kullandı.

'COŞKUYLA DESTEKLEYECEĞİM'

Türkiye'yi coşkuyla destekleyeceğinin altını çizen Terim, ''Portekiz'in play-offlara dramatik bir şekilde düştükten sonra burada olmasından ötürü üzgün olduğumu itiraf etmeliyim. Dürüst olmak gerekirse, Portekiz ile Türkiye arasındaki maçın Dünya Kupası'nın bazı maçlarından bile daha kaliteli olacağını düşünüyorum. Bir teknik direktör olarak bu maçı bir uzman gözüyle izleyeceğim ama elbette büyük bir coşkuyla Türkiye'yi destekleyeceğim." dedi.

'HAK EDEN BİR TAKIMA SAHİP OLDUK'

Büyük turnuvalarda olmayı hak ettiklerini belirten deneyimli teknik adam, ''Pizzi çok deneyimli bir oyuncu ve üst düzey oyuncu kumaşı var. Benfica'da önemli işler yaptı. Şu anda Türkiye'ye transfer oldu ve gelir gelmez kalitesini göstemreye başladı. Benfica'da çok fazla kaliteli oyuncu var. Her zaman Avrupa'nın büyük liglerinde oynayan ve Benfica'dan giden oyuncular görebiliyoruz. Benfica'da severek takip ettiğim çok yetenekli gençler var. Benfica'dan Türkiye'ye gelen oyuncuların da hemen adapte olup iyi performans gösterdiğini görüyoruz. Büyük turnuvalardaki performansımıza bakınca, hep orada olmayı hak eden bir takıma sahip olduk." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!