banner2

Erman Toroğlu'ndan bomba iddia: Burak Elmas Fatih Terim'in yerine hoca baktı

Erman Toroğlu, Galatasaray'ın çiçeği burnunda başkanı Burak Elmas'ın, teknik direktör Fatih Terim'in yerine başka bir hoca baktığını ancak daha sonra fikrini değiştirdiğini iddia etti.

Spor 24.07.2021, 09:53 24.07.2021, 09:59
Abone ol
Erman Toroğlu'ndan bomba iddia: Burak Elmas Fatih Terim'in yerine hoca baktı

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Hollanda'nın PSV takımına 5-1 kaybeden Galatasaray, rövanşta 4 farklı kazanırsa maçı uzatmalara götürecek. Tur için ise 5 farklı galibiyet lazım. Sarı-kırmızılı takımın işi mucizelere kalırken, yaşanan bu sürecin ardından çarpıcı bir iddia geldi. Sabah gazetesi yazarı Erman Toroğlu, Burak Elmas'ın Fatih Terim'le 1 yıllık anlaşıp, 1 yılın ardından ise başka bir hocayla yola devam etmek istediğini ancak sonradan fikrini değiştirdiğini ifade etti.

'KAZANIRSAM TERİM'LE 1 YILLIK SÖZLEŞME YAPACAĞIM'

Erman Toroğlui, bugünkü yazısında şu ifadeleri kaleme aldı; ''Yeni başkan Burak Elmas seçimden önce bir yakın arkadaşıma -Galatasaray kongre üyesi bu arkadaş- diyor ki, "Almanya'da ve Güney Amerika'da genç teknik direktör arıyorum" diyor. "Ama kazanırsam Fatih Terim'le 1 yıllık sözleşme yapacağım" diyor. Hedefini böyle belirliyor. Ama kazandıktan sonra Fatih Terim'le 3 yıllık mukavele yapıyor. Fatih Terim geçen yönetimden yaptığı anlaşmaya göre 18 milyon lira alacakken şimdi senede 3 milyon Euro alıyor. Ne ala dünya... Ben şimdi Burak Elmas'a soruyorum; yarın Fatih Terim'i göndermeye kalkarsan tazminat ister mi istemez mi?

'BAŞKAN AYAĞINA KURŞUN SIKIYOR'

Ama şu çok net; Galatasaray başkanı seçilmek için teknik direktöründen icazet alırsan, arkasına sığınırsan, tabiri caizse Terim'e gebe kalırsan başkan olmak için sonuçlarına katlanırsın. Zannediyorum bu da çok uzun sürmez. Tecrübelerime dayanarak yazıyorum.Yeni başkan Burak Elmas diyor ki, "Geçen yönetim transfer limitini aşmış." Yani Başkan ayağına kurşun sıkıyor. Şu ana kadar TFF'den tık yok.Burak Elmas'ın resmen yaptığı bir ihbar, yani kulübü TFF'ye ihbar ediyor. Şu ana kadar da bir eylem yok. Şunu da yazmadan geçemeyeceğim: Maçlar böyle giderse acaba Burak Elmas bu limitleri aşar mı aşmaz mı Fatih Terim'in kılavuzluğunda? Bunu merak ediyorum. A Milli Takım'ın rezalet futbolu ve arkasından Galatasaray'ın rezalet futbolu tesadüf mü?''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!