banner2

Erman Toroğlu haftanın tartışılan hakemi Ali Palabıyık için ne dedi?

Son dakika haberleri... Eski hakem Erman Toroğlu, Çaykur Rizespor-Galatasaray maçı sonrası çok eleştirilen Ali Palabıyık'ın mücadeleyi iyi yönettiğini öne sürdü.

Spor 04.10.2021, 14:33 04.10.2021, 14:57
Abone ol
Erman Toroğlu haftanın tartışılan hakemi Ali Palabıyık için ne dedi?

Çok tartışılan hakem Ali Palabıyık'ın sertliklere izin verdiğini belirten Erman Toroğlu, "Türkiye'deki maçlar en ufak temasta faul çalınan maçlar, şarjlı ve sert oyuna izin vermiyor hakemler. Peki şunu söyleyebilir miyiz? Maç çok zevkli mi evet. İki taraf da kazanabilir miydi? Evet, penaltıyı atsa Çaykur Rizespor almıştı. Bu kadar evetin arasında iki taraf da büyük hata yaptı. Sonuçta Galatasaray kazandı" ifadelerini kullandı.

ERMAN TOROĞLU: CÜNEY ÇAKIR DÜDÜĞÜ ÇALMIŞTI

Berkan Kutlu'nun kırmızı kartı sonrası 10 kişi kalan Galatasaray'ın iyi mücadele ettiğini aktaran Toroğlu, "10 kişi kalan Galatasaray'a Çaykur Rize korner atamadı. Hakem de inadına oynattı. Bazı hakemler oynatmıyor. Cüneyt Çakır geçen hafta gole giderken düdüğü çalmıştı. Onlara alışkınız. Peki şimdi soruyorum hakemi de korumuyorum. 'Sahadaki teknik direktör, futbolcular ve hakem hata oranlarına vurduğunuzda acaba hakemin payı kaç çıkar?' Bu tip maçlar gergin olur yağmur da var saha da… Zemin ağır ama mücadele iyi. Seyirci olarak şuna bakarım keyifli maç mıydı evet ama tabii ki herkes taraf tuttuğu için döner gibi kendini kesecek" dedi.

Son haftalarda eleştirilen Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim için çok tehlikeli bir maçın geride kaldığını dile getiren Erman Toroğlu, "Hem Galatasaray hem de Terim için çok tehlikeli bir maçtı. Diagne çok kuvvetli bir oyuncu, bu tip ağır sahada niye daha evvel kullanılmaz anlamak mümkün değil. Mağlubiyet olsa altından zor kalkılacak bir maçtı ama Rizespor ayağına gelen fırsatı tepti" değerlendirmesinde bulundu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!