Yandex Metrica

Ergün Ataman NBA'den teklif aldı mı? İşte Ataman'ın itirafı

Ergün Ataman NBA'den teklif aldı mı? İşte Ataman'ın itirafı

Yunan ekiplerinden Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman, NBA dedikoduları ile ilgili konuştu. Ataman, "Okyanusun diğer tarafından da beni takip edenlerin olduğunu biliyorum. Artık Euroleague’in en üst seviyesindeyim.'' ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

Spor

20.06.2024, 12:50

Yunan Basketbol Ligi'nde ve THY EuroLeague'de şampiyonluğa ulaşan Başantrenör Ergin Ataman, açıklamalarda bulundu.

Fanatik'e konuşan deneyimli hoca Ataman, NBA söylentilerine açıklama getirdi.

45. kupasını kazandı! Lionel Messi için özel tören 45. kupasını kazandı! Lionel Messi için özel tören Haberi Görüntüle

"BEN O MOTİVASYONDA DEĞİLDİM"

Ataman, '' EuroLeague şampiyonu olduktan sonra lige dönüp motive olmak çok zordu. Kaybettiğimiz ilk maçta bunu fark ettim. Ne taraftar, ne kulüp, ne biz takım olarak final derbisi havasında değildik. Bende o motivasyonda değildim.

OAKA'da kaybettikten sonra Pire'ye gittik ve o atmosferde kazanmak tabii ki çok zor. Hakem kararları. İlk iki maçta Olympiakos'un 57, bizim sadece 23 serbest atış kullanmamız, yaşanan gerginlikler bizi bir anda motive etti. Biz Avrupa'nın en iyi takımıyız ve lig şampiyonluğunu bırakmayacağız dedik.

Çünkü şu olacaktı; Olympiakos onlar Avrupa şampiyonu olabilir ama Yunanistan'ın kralı biziz diyeceklerdi. O psikoloji bende ekstra motivasyon yarattı. Çünkü kulüp için Olympiakos'u geçmek en az Avrupa şampiyonluğu kadar değerli. Bütün bunları hissettik. Açıkçası ben de ilk maçı kaybettikten sonra EuroLeague şampiyonu olduk.

Burada kazanamazsak da napalım diye düşünüyordum. Bu bir gerçek ama yaşanan tüm olaylar bizi motive etti ve kararlı bir şekilde kalan üç maçı kazandık.

Türk futbolcu fabrikasına İspanyol kancası Türk futbolcu fabrikasına İspanyol kancası Haberi Görüntüle

"TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİRİM"

Panathinaikos’la bir yıl daha kontratım var. Tabii ki burada çok mutluyum. Ama bir taraftan da profesyonelim. Durumu değerlendireceğim. Kontratı uzatmak istemezlerse önümüzdeki sene serbest kalırım. Dediğim gibi Atina’da güzel bir atmosfer var. Teklif gelirse değerlendiririm. Gelmezse önümüze bakarız.

Maximin ile anlaşma tamam! Fenerbahçe, efsane yıldızı İstanbul'a getiriyor Maximin ile anlaşma tamam! Fenerbahçe, efsane yıldızı İstanbul'a getiriyor Haberi Görüntüle

''NBA'DEN BİR TEKLİF YOK AMA...''

Okyanusun diğer tarafından da beni takip edenlerin olduğunu biliyorum. Artık Euroleague’in en üst seviyesindeyim. Şu ana kadar NBA’den bir teklif yok ama gelirse de orada da en iyisini yapacağımı biliyorum. Gelecek yılın çalışmalarına başladık. Şampiyon ve oturmuş bir kadro. En fazla iki isim gidecek yerine iki kişi gelecek. Bunlar çok önemli oyuncular olacak. Zaten başkan Giannakopoulos sıradan birilerini getirmez.

Ronaldo'nun futbolu bırakmama sebebi ortaya çıktı Ronaldo'nun futbolu bırakmama sebebi ortaya çıktı Haberi Görüntüle

"HAYATIMDA BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMADIM"

Atina’daki tutku ve ilgiyi bugüne kadar hayatımda hiç görmedim. Sadece taraftar değil. Tüm Atina şehri böyle. Şehrin tamamında müthiş bir coşku hakimdi. Şampiyon olduğumuz maçı bırakın, Pire’de kazandığımız 4. maç sonrası gece saat 2.00‘de 5 bin taraftar bizi OAKA’da karşıladı. Bu çok acayip bir durum. Hayatımda böyle bir şey yaşamamıştım. O tutku zaten bizlere ve takıma da geçiyor.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Loading