Yandex Metrica

Ergin Ataman'dan saldırı açıklaması! Salonu terk eden Burak Elmas için sitem etti

Ergin Ataman'dan saldırı açıklaması! Salonu terk eden Burak Elmas için sitem etti

Son dakika haberleri... Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray Başkanı Burak Elmas'a yönelik yapılan davranıştan dolayı açıklama yaptı. Ataman, maç sonrası bir grubun sözlü tacizine uğradığını söyledi.

Spor

23.01.2024, 19:20

ING Basketbol Süper Ligi Play-Off Yarı Final Serisi ikinci maçında oynanan Anadolu Efes- Galatasaray Nef mücadelesinde yaşanan gerginlik devam ediyor.

Burak Elmas'a saha içinde koltuk verilmediği için sahayı terk etmesi tartışma konusu olmuştu.

Yaşanan olay sonrası Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Fenerbahçe'den ezeli rakibi Galatasaray'a yılın çalımı! O ismi resmen açıklamıştı Fenerbahçe'den ezeli rakibi Galatasaray'a yılın çalımı! O ismi resmen açıklamıştı Haberi Görüntüle

ERGİN ATAMAN: LOCA TAHSİL EDİLMİŞTİ

Burak Elmas'ın salonu terk etmesiyle ilgili görüş bildiren Ataman, "Efes maçlarında saha içi ön koltukların tamamı sezonluk kombinedir. Buna rağmen kombine sahiplerinden rica edilip başkan ve eşine 2 kişilik yer, çocukları için de tam karşılarında benim kombinelerimin olduğu ve Galatasaraylı misafirlerimin oturduğu Cem Kınay ve Ömer Mısırlı'nın yanında yer verilmiş ancak başkan birlikte oturma ısrarı nedeniyle federasyon koltukları da dolu olduğu için salondan ayrılmış. Kaldı ki 2 kulüp maçlardan önce loca tahsisi konusunda anlaşmış ve kendilerine zaten loca da tahsis edilmişti. Burak Elmas ve ailesi benim çok değer verdiğim insanlardır ve önceden haberim olsa, en iyi koltuklarda benim misafirim olurlar, ailemi kaldırır, onları oturturum" dedi.

Fenerbahçe'de bomba transfer! İki yıllık anlaşma sağlandı Fenerbahçe'de bomba transfer! İki yıllık anlaşma sağlandı Haberi Görüntüle

ERGİN ATAMAN: EMNİYET MÜDAHALE ETMEK ZORUNDA KALMIŞTI

Galatasaraylı taraftarların salondan çıkartılması konusuna değinen Ergin Ataman, "Saha güvenlik görevlileri de Anadolu Efes ve Galatasaray'ın Sinan Erdem Spor Salonu'nda ortak kullandığı şirket. Galatasaraylı taraftarların çıkartılması konusu ise tamamen bizim dışımızda, emniyetin var olan deplasman yasağının uygulanmasıdır. Ayrıca birinci maçta Efes'in iyi niyetli şekilde Galatasaraylı sporcuların aileleri için tahsis ettiği yere de Galatasaraylı yöneticiler tarafından 40-50 kişilik taraftar doldurulmuş, oradan tezahürat yapılmış ve yine emniyet müdahale etmek zorunda kalmıştı" dedi.

Beşiktaş'tan Süper Kupa açıklaması! Tarih ve stat belli oldu Beşiktaş'tan Süper Kupa açıklaması! Tarih ve stat belli oldu Haberi Görüntüle

ERGİN ATAMAN'DAN SALDIRI AÇIKLAMASI

"Bu yaratılan yaygara ile ne yapılmaya çalışıldığını anlamıyorum" diyen deneyimli çalıştırıcı, "Yarın başlayacak olan Galatasaray iç saha maçları için tansiyon yaratılmaya çalışılıyorsa, buna hiç gerek yok. Zaten Galatasaray taraftarı her bulunduğu ortamda geçmişte ve bugün en ağır atmosferi yaratmıştır. Maçtan sonra oğlum Sarp ile birlikteyken Sinan Erdem Spor Salonu otopark çıkışında 25-30 kişilik bir taraftar grubunun sözlü taciz ve saldırısına uğradığımda buna karşılık vermiş olsam, şu an çok farklı şeyler konuşuyor olurduk. Ancak biz her spor adamına düşen görev gibi bu durumlarda ortamı alevlendirmek değil, saygın bir şekilde spor yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Tüm Avrupa bugün Anadolu Efes takımını ve Türk basketbolunu konuşurken, en büyük dost tarafından bu algının yaratılmasına çok üzüldüm" görüşlerini belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading