Yandex Metrica

Erden Timur görevinden ayrıldı! Dayanmamın tek nedeni Galatasaray...

Erden Timur görevinden ayrıldı! Dayanmamın tek nedeni Galatasaray...

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur düzenlediği basın toplantısında görevinden ayrılacağını açıklayarak "14 aydır dayanmamın tek nedeni Galatasaray" ifadelerini kullandı. İşte Erden Timur'un çarpıcı açıklamaları...

Spor

04.06.2024, 17:56

Galatasaray'da Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı. Timur,  Tutmayı düşündüğüm tüm dallar da kırıldıktan sonra artık maalesef ayrılıyorum." dedi.

Erden Timur'un öne çıkan açıklamaları

Fenerbahçe 10 numarasını buldu! İşte o yıldız futbolcu Fenerbahçe 10 numarasını buldu! İşte o yıldız futbolcu Haberi Görüntüle

''ŞAMPİYONLUKTAN ÖNCE BAŞKANIMIZA İLETTİM''

"Kolay bir basın toplantısı olmayacak tabii. Elimde olmayan nedenlerden dolayı 1 aydır, belki 1 ayı daha geçkindir gündemi meşgul ettiğim için kamuoyundan özür diliyorum. Ben şampiyonluktan 1-1.5 ay önce başkanımıza konuyu ilettim. Yönetim listesi verilmeden önce, yönetimde olmamla ilgili kendi talebini iletince, yakın çevreme de söylüyorum, o zaman ilettim. Şampiyonluk yarışı olduğu için bunu o an söylemek mümkün değildi."

Avrupa basınında Fenerbahçe galibiyeti: Aşağılanmaktan kıl payı kurtuldu Avrupa basınında Fenerbahçe galibiyeti: Aşağılanmaktan kıl payı kurtuldu Haberi Görüntüle

''MESAJLARI OKUSANIZ AĞLARSINIZ''

"Konu şuna döndü, nazlandı falan. Öyle olmadı. İzah edeceğim. Şampiyonluk gününe kadar kimse böyle bir şey diyemezdi. Reddederdim. Şampiyonluk en önemli şey. 2 gün sonra açıklayabilirdim ama öyle değil. Süreç uzadıkça zarar verdiğimi bile bile devam etmem gerekiyordu. Yazılı açıklamadan basın toplantısına dönmemin nedeni bana gönderilen şahsi mesajları, okusanız ağlarsanız, bunlar camiadan önemli insanlar, özellikle göndermişler."

EURO 2024'ün en iyi maçları listesinde Avrupa'yı şok eden liste: Türkiye, 2 maçıyla  ilk 5'e girdi EURO 2024'ün en iyi maçları listesinde Avrupa'yı şok eden liste:... Haberi Görüntüle

''SERVİS YAPILDI''

"Sosyal medyadaki bol takipçili hesaplara, bu şeyleri göndererek, biz kaç yaşında insanlarız, bizleri de reddediyor, bu işin altında başka bir iş var diye herkese bir servis. Allah'ın işi ya bu, tanımadığım insandan öğrendim bunu. Onlara yakın birisi herhalde, bilmiyorum. İnsani değerlere değer veren biri. 'Hep bu insanların içerisindeyim, herhalde 1 yılı aşkındır olumlu hiçbir şey duymadım abi, sen bize şeytan gibi anlatılıyorsun' dedi. Bu maksatlı şeyi gördükten sonra ben anlatayım dedim."

Montella'dan Juvenstus'a büyük jest: Ferdi Kadıoğlu'nu alın! Montella'dan Juvenstus'a büyük jest: Ferdi Kadıoğlu'nu alın! Haberi Görüntüle

''DAYANMAMIN TEK SEBEBİ GALATASARAY''

"Bu kadar iftirayı, samimiyetsizliği sayabilirim, Galatasaray edebinde anlatabilirim bunları. Ben insan olarak bu tip şeylere duyarlı olması gerektiğine inanıyorum. Normal ben, haksızlığa çok çabuk tepki koyan, insani bir yanlış varsa orada durmayan, 10 yaşından beri arkadaşlarım dışında doğru düzgün arkadaş çevrem yoktur.

Çevreme başka birisini almakta bile çok zorlanıyorum, çıkar ilişkilerinden dolayı. Aslında belki 1-2 ay sabredebileceğim bir yerde son 13-14 ayı aşkındır devam eden yoğun, planlı, kasıtlı, her noktasında yüzlerce kişi tarafından yapılan, binlerce insana ulaşan haksız, kasıtlı, organize iftiralara dayanmamın tek sebebi Galatasaray. Başka sebep yok. Bu yapılanlardan dışarıdan, rakipten değil!

Tüm dikkatleri üzerine çekti! İşte Trabzonspor'un yeni yıldız adayı Tüm dikkatleri üzerine çekti! İşte Trabzonspor'un yeni yıldız adayı Haberi Görüntüle

''SEÇİMİN TÜM AŞAMALARINDA VARDIM AMA SEÇİMDE DEĞİLDİM''

İnsanın onuruna, hayatına, çoluğunun çocuğunun rızkına, iş hayatına yapılan her türlü iftira bir noktadan sonra katlanılabilir değil. Bu dışarıdan değil. Dışarıdan yapılınca her şeye tamam, onu da önemsemiş olursam sürekli açıklamalar yaparım, Galatasaray'ın çıkarlarını savunurum. İnsanın işini gücünü etkiliyor ama problem değil. İçeriden olunca çaresi olmuyor. İki şey yapabilirdim; kendi değerlerimi önceller istifa ederdim ya da sayılı günün geçmesini bekler şampiyonluk gelene kadar dayanabilirdim. Bu noktaya kadar getirdim. Seçime kadar götürdüm. Seçim süreci 2 yıllıktı. Seçimin tüm aşamalarında vardım ama seçimde değildim."

İspanya mı, İngiltere mi? EURO 2024'ün şampiyonu belli oluyor! İspanya mı, İngiltere mi? EURO 2024'ün şampiyonu belli oluyor! Haberi Görüntüle

TUTUNACAK BİR DALIM YOK

"İstifa etmekten başka çarem kalmadı, tutunacak bir dalım olsa tutunurdum. Aylarca sürdü, son 7 ay özellikle yoğun. Ne yaptığımı ben de bilmiyorum inanın. Ne arsızlığımız, ne hırsızlığımız, ne namussuzluğumuz, ne komisyonculuğumuz... Ben de bırakmayı hiç istemiyorum öyle bir şey var. Ama hiçbir dal yok."

Galatasaray'ın iki yılda kazandığı şampiyonluklarda büyük pay sahibi olan Erden Timur, yeniden başkan seçilen Dursun Özbek'in yönetim kurulu listesinde yer almamıştı. Başkan vekilliği görevinden istifa kararı alan Timur, basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

Fenerbahçe'den Cenk Tosun'a resmi teklif Fenerbahçe'den Cenk Tosun'a resmi teklif Haberi Görüntüle

''LİME LİME EDİLMİŞTİM''

Bu kişiler Galatasaray'ı düşünenler değil. Temel duygular kıskançlık. Başkanlık için potansiyel aday, ayağını kaydıralım. Tamamen bencil hisler. Bencil hisleri olana gel Galatasaray için savaşalım diyemezsin. Yok öyle bir şey. Tam tersi. Böyle konularda romantik olmayalım. Bu kadar şeye sabretmişiz, emek vermişiz, bir ayağımızın tökezlemesi bekleniyor. Arkamda o kadar taraftar camia olmasa, bu aylardır yapılıyor, kimse yazamıyor. Yazarsa linçlenir diye yazamıyor. Taraftarın sevgisi olmasa lime lime edilmiştim. Gazetecilere binlerce iftira konusu gelmiştir. Bu nasıl bir düzen arkadaş ya!"

İspanya'ya final şoku: Maç sonunda güvenlik görevlisi yıldız futbolcuyu sakatladı! Türkiye detayı dikkat çekti İspanya'ya final şoku: Maç sonunda güvenlik görevlisi yıldız futbolcuyu sakatladı!... Haberi Görüntüle

TUTMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM TÜM DALLAR KIRILDIKTAN SONRA MAALESEF AYRILIYORUM...

"Tüm bu yaşananlardan sonra, bırakmam için yapılmış da olabilir, yapabileceğim bir şey kalmıyor. Tutmayı düşündüğüm tüm dallar da kırıldıktan sonra artık maalesef ayrılıyorum."

Okan Buruk, Galatasaray'dan ayrılan Erden Timur için veda paylaşımında bulundu.

"İki sene boyunca beraber yaşadığımız tüm güzel anları ve kazandığımız şampiyonlukları daima mutlulukla hatırlayacağım.

Bana, ekibime ve takımımıza verdiğiniz desteklerden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Yolunuz daima açık olsun…"

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading