banner2

El Clasico'dan Türkiye çağrısı! 'Asrın Felaketi' unutulmadı

Son dakika spor haberleri... Camp Nou'da dün akşam oynanan Barcelona-Real Madrid maçında tabelaya yansıyan duyuruda Türkiye'deki afet bölgesine destek çağrısı yapıldı.

Spor 20.03.2023, 16:46 20.03.2023, 17:01
Abone ol
El Clasico'dan Türkiye çağrısı! 'Asrın Felaketi' unutulmadı

El Clasico olarak adlandırılan Barcelona-Real Madrid maçında, Türkiye’de yaşanan afetler için dayanışma çağrısı yapıldı.

Camp Nou’daki skorboard ve saha içi reklam panolarında, Trendyol’un yurt dışından destek yapılmasına imkân sağlayan earthquake.trendyol.com uygulaması aracılığıyla, afet bölgesine destek verilebileceği mesajları yer aldı.

Dünyanın dört bir yanından 500 milyondan fazla futbolseverin takip ettiği, 95 bin taraftarın ise statta izlediği dünyanın en büyük derbilerinden biri olan La Liga mücadelesinde yapılan anonslar ve video gösterimleri ile de afet bölgesine destek istendi. Maç sırasında sosyal medyadan hesabından da bir hikaye paylaşan Barcelona, skorboarddan yardım linkini paylaşarak afetzedelere destek çağrısında bulundu.

BARCELONA'DAN TÜRKİYE'YE DESTEK

Barcelona ile beraber kulübün vakfı olan Barça Foundation sosyal medya hesaplarından, kadın futbol takımı ve basketbol takımları da geçen hafta oynanan maçları sırasında saha içi panolardan ve sosyal medya hesaplarından afetzedeler için oluşturulan yardım linki earthquake.trendyol.com kanalıyla taraftarlarını Türkiye ile dayanışmaya davet etti.

UYGULAMAYA REKOR ZİYARET

Yurt dışından afet bölgesine destek vermek isteyenler için Trendyol tarafından hayata geçirilen yardım uygulaması ile şimdiye kadar 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti. 70’ten fazla ülkeden kullanıcı da 'earthquake.trendyol.com' aracılığıyla hem yardım malzemesi hem de dijital kartlar aracılığıyla maddi desteklerini ulaştırdılar.

Barcelona Kulübü ve Barça Foundation’ın yanı sıra, NBA takımlarından Brooklyn Nets, ünlü Amerikalı ekonomist Nouriel Roubini, Leonie Hanne gibi birçok dünyaca isim de sosyal medya hesaplarından uygulamayı paylaşarak afet bölgesine destek çağrısı yapmışlardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!