Efsane isimden Fenerbahçelileri ikiye bölen sözler: Alex'in heykeli yapılmamalıydı

Fenerbahçe'nin efsane oyuncularından İmparator lakaplı Oğuz Çetin, Alex de Souza'ya yapılan doğru olmadığını ifade etti. Oğuz Çetin'in bu sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Oğuz Çetin'e hak verenler gibi haksız bulanlar da var.

Spor 14.05.2022, 09:42 14.05.2022, 11:04
Abone ol
Efsane isimden Fenerbahçelileri ikiye bölen sözler: Alex'in heykeli yapılmamalıydı

Fenerbahçe'nin bir döneme damgasını vuran efsane futbolcularından milli takımın kaptanlarından Oğuz Çetin, Atakan Kurt'un Youtube kanalına konuk oldu. İmparator lakaplı eski futbolcu Oğuz Çetin, Alex de Souza için yapılan heykelle ilgili dikkat çeken yorumda bulundu. Oğuz Çetin, ''Alex'in heykeli yapılmamalıydı'' dedi ancak ''İmparator'' lakaplı efsanenin bu sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Oğuz Çetin'e hak verenler gibi haksız bulanlar da var.

''ALEX'E HEYKEL YAPILMAMALIYDI''

Brezilyalı futbolcu için heykel yapılmamasını gerektiğini belirten Oğuz Çetin, "Fenerbahçe tarihinden heykeller olur. Can Bartu, Lefter, Cemil Turan... Alex Türk futboluna gelmiş devamlılığı olan, büyük hizmetler vermiş, profesyonel, bütün içtenliğiyle performans vermiş ama temelde maddiyat odaklı, olmak zorunda. Hagi'ye yapılsa 'Tamam' derim ama Alex'e gelene kadar çok var. Türkiye'ye gelmiş en önemli futbolcu Hagi'dir. Büyük bir damga vurmuştur." şeklinde konuştu.

''STRATEJİK HATA YAPAN TRABZONSPOR'DU''

Oğuz Çetin, 1996 yılındaki şampiyonluğu Trabzonspor'un hak ettiğini fakat kendi hatalarından dolayı Bordo-Mavililer'i yendiklerini açıkladı. Oğuz Çetin, Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u deplasmanda mağlup ettiği maçı şöyle anlattı: "Süreç çok zorlu bir süreçti. Çünkü o senenin en güçlü takımı Trabzonspor'du. Ve ortaya koyduğu performans itibariyle bizim çok üstümüzdeydi. Belki de şampiyonluğu hak eden taraf Trabzonspor'du. Ancak futbolda psikolojik etkenler çok büyük. O maçta da yine stratejik olarak hata yapan Trabzonspor tarafıydı. Fenerbahçe ile berabere bile kalsa şampiyonluğa gidecekti. Fark atmak için sahaya çıktı. İşte antrenör farkı." 

''SERGEN'İN KARARLILIĞI HAGİ GİBİ OLSA HER YERDE OYNARDI''

Oğuz Çetin, Sergen Yalçın ile Hagi'yi de kıyaslayarak şunları söyledi: "Dünya futbolunda Türkiye'ye gelmiş en önemli oyuncu bence Hagi'dir. Büyük damga vurmuştur. Türkiye'ye geldiğinde de kazanma azmi, hırsı ve karakterinde eksilme olmamıştır. Sergen ile kıyasladığım zaman o da en az Hagi kadar yetenekli, her şeye sahip ama mental olarak o karakterde değildi. Dolayısıyla futbolculuk hayatına bakıldığında muhteşem bir futbolcu ama mental olarak güçlü olmadığında, adanmışlığı olmadığında -ki Hagi adanmış bir sporcuydu- Sergen'in bu şekilde olması bile Türk futboluna damga vurmasını sağladı. Sergen'in yetişme tarzı, hedefi, kararlığı Hagi gibi olsa her yerde oynardı."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!