banner2

Efsane geri dönüyor! Taraftarın unutamadığı isim Galatasaray'a başkan adayı oluyor

Son dakika haberleri... Galatasaray'da Burak Elmas'ın sezon sonunda seçime gitmesi halinde eski başkanlardan Ünal Aysal'ın yeniden geri döneceği konuşuluyor.

Spor 01.03.2022, 17:01 01.03.2022, 17:22
Abone ol
Efsane geri dönüyor! Taraftarın unutamadığı isim Galatasaray'a başkan adayı oluyor

Galatasaray'ın 2011-2015 dönemleri arasında kulüp başkanlığını yapan Ünal Aysal, geri dönüyor.

Süper Lig'de bu sezon hayal kırıklığı yaratan ve taraftarların istifa tezahüratına maruz kalan Burak Elmas'ın seçime gitmesi halinde Aysal'ın yeniden aday olacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde aday olacağına dair açıklamalarda bulunan Ünal Aysal, Skorer’den Nergis Aşkın’a konuşarak iddialara cevap vermişti.

Galatasaray taraftarının her zaman kalbinde olduğunu öne süren Aysal, "Ben de onların kalbindeysem bu çok önemli bir şey. Bu da başlı başına bir başarı sayılır. Ancak bugün yeni seçilmiş bir başkan var, 6 ayını zor doldurdu. Genç, dinamik ve bir şeyler yapmak isteyen bir insan. O’nun başarısını gölgeleyecek, karartacak, onun işini zorlaştıracak bir şey hiçbirimizin yapmaması lazım. Bütün Galatasaray yöneticilerinin bugün el birliği ile kendisine destek olması lazım. O yüzden bu bence erken konuşulan bir konu. Daha çok genciz. İsterseniz bunu 2 sene sonra konuşalım" ifadelerini kullanarak kafalarda soru işareti bırakmıştı.

ÜNAL AYSAL'IN GALATASARAY KARNESİ

Ünal Aysal döneminde Galatasaray, Fatih Terim'in görev yaptığı 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında üst üste Süper Lig şampiyonu olmuştu.

Daha sonra 2013-2014 sezonuna iddialı hazırlanan Galatasaray'da Fatih Terim ve Ünal Aysal arasında yaşanan sözleşme krizinin ardından efsane teknik adamla yollar ayrılmıştı.

Galatasaray taraftarının tepkisini çeken Aysal, göreve Roberto Mancini'yi getirmesine rağmen sezonu Fenerbahçe'nin arkasında ikinci tamamladı.

Sezon sonunda Mancini'nin istifa etmesiyle bir diğer İtalyan antrenör Cesare Prandelli'yi getiren Ünal Aysal, alınan kötü sonuçların ardından seçime giderek yerini Duygun Yarsuvat'a bırakmıştı.

Prandelli'nin yerine Hamza Hamzaoğlu'nu getiren Sarı-kırmızılılar, sezonu şampiyon tamamlayarak 4.yıldızı takmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!