Yandex Metrica

Sitede Ara

Derin Toparlak CMAS Paletli Yüzme Açık Su Dünya Şampiyonası'nda dünya şampiyonu oldu

Derin Toparlak CMAS Paletli Yüzme Açık Su Dünya Şampiyonası'nda dünya şampiyonu oldu

Paletli Yüzme Milli Takım'ın başarılı sporcusu Derin Toparlak, Kolombiya'nın Santa Marta kentinde gerçekleştirilen CMAS Paletli Yüzme Açık Su Dünya Şampiyonası'nda 5 bin metre su üstü yarışında sergilediği üstün performansıyla dünya şampiyonu oldu

Spor

23.01.2024, 18:01

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), Derin Toparlak'ın 5 bin metre su üstü performansıyla rakiplerini geride bırakarak altın madalya kazandığını açıkladı.

Trabzonspor'da beklenmedik ayrılık: Uğurcan Çakır'dan transfer kararı Trabzonspor'da beklenmedik ayrılık: Uğurcan Çakır'dan transfer kararı Haberi Görüntüle

İLK BAŞARISI DEĞİL

Kendisine Antrenör Canberk Babaoğlu'nun eşlik ettiği Derin Toparlak, paletli yüzme açık su yarışlarındaki başarısıyla, rakiplerini geride bırakarak Türkiye tarihindeki ilk dünya şampiyonluğuna imza atmış oldu. Milli sporcu Toparlak, 2019'da ise açık suda 6 bin metre su üstü kategorisinde Avrupa Şampiyonu olmuş, paletli yüzme büyüklerde ilk uluslararası başarıya imza atmıştı.

Milli sporcu bu sene Rusya'da Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası'nda bu kategoride Türkiye tarihinin ilk dünya şampiyonluğunu 1500 metre su üstü havuz etabında elde etmişti.

TSSF'nin yaptığı açıklamada görüşlerine yer verilen TSSF Başkanı Şahin Özen, Derin Toparlak'ı dünya şampiyonluğu için kutladığını belirtti.

Oldukça büyük mutluluk ve heyecan yaşadıklarını belirten Özen, "Derin Toparlak, Kolombiya’da açık su 5 bin metre su üstünde dünya şampiyonu oldu. Antrenörü Canberk Babaoğlu'nu da disiplinli, doğru ve mücadeleci antrenmanlarla sporcumuza şampiyonluk performansı kattığı için teşekkür ediyorum. Derin'in bu yıl Rusya’dan sonra elde ettiği ikinci dünya şampiyonluğu. Türkiye ve sualtı topluluğu ailemiz adına çok mutlu ve gururluyum. Derin'in ailesi, spor kulübü başta olmak üzere bizleri her zaman destekleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü'ne yine bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading