banner2

Busenaz: Tokyo'da altın madalya istiyorum

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek olan milli boksör Busenaz Sürmeneli, hedefinin olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

Spor 13.07.2021, 14:26 13.07.2021, 14:37
Abone ol
Busenaz: Tokyo'da altın madalya istiyorum

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na yarışmaya hak kazanan Busenaz Sürmeneli, gözünü altın madalyaya dikti.

Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesi Ordu'da yaptığı kamp programını tamamlayan 23 yaşındaki Sürmeneli, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, antrenörler ve sporcular tarafından kentten Trabzon'a uğurlandı.

Sürmeneli, bir otelde gerçekleştirilen uğurlama töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu'da çok güzel bir hazırlık dönemi geçirdiğini söyledi.

'HAYALLERİMİN PEŞİNDEN KOŞUYORUM'

En büyük hayalinin olimpiyatlarda madalya kazanmak olduğunu ifade eden milli boksör, "Gerçekten hayallerimi yaşıyorum. Hayallerimin peşinden koşuyorum. Çok mutluyum. Çok yorulduk, özlem ve acı çektik ama sonu güzel bitecek diye umuyorum." ifadelerini kullandı.

Ordu'da kendilerine destek olan, ilgi gösteren sporcular ve Gençlik ve Spor Müdürü Genç başta olma üzere herkese teşekkür eden Sürmeneli, şunları kaydetti:

"Bireysel spor olabilir ama arkamda bu gençler ve onun arkasında milyonlar var. Ben bunu hissedebiliyorum tüm kalbimle. Antrenmanda bırakacakken, 'Benim için bu kadar şey yapıyorlar, bırakmamam lazım' diyorum. Sanki beni arkadan itiyorlar. Onlarla ve Türk genci, Türk kadını olmaktan gerçekten çok gurur duyuyorum. İnşallah çok iyi hazırlandık. Son düzlüğe girdik. Elimden ne geliyorsa en iyisini yapacağım. Olur, olmaz ama ben elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ben olacağına çok inanıyorum kalpten."

SALONA ANLAMLI NOT

Busenaz Sürmeneli, kamp süresince hazırlıklarını yaptığı spor salonundaki aynaya, "Sevgili çocuklar, arkadaşlar; idmanlarınızı bölüp benim çalışmam için fedakarlık gösterdiniz. Hakkınızı helal edin. Bana dua edin. İnşallah bayrağımızı en güzel şekilde temsil edeceğiz. Sizleri seviyorum. Busenaz Sürmeneli." notunu astı.

Sürmeneli, bıraktığı notla ilgili soru üzerine, "Bireysel spor olabilir ama herkes böyle elini taşın altına koyması lazım ki güzel başarılar ortaya çıksın. Onlar benim için fedakarlık yaptılar. O küçük not hiçbir şey. Onlara çok teşekkür ediyorum. Çünkü herkes yapmaz. Onlar bu bayrağın ne kadar yükseğe dalgalandırılabileceğinin bilincinde gençler. Onlara çok teşekkür ediyorum." cevabını  verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!