banner2

Burak Elmas’tan Arda Turan’a Fatih Terim eleştirisi

Arda Turan'a tepki gösteren Galatasaray Başkanı Burak Elmas Burak Elmas, "Arda'nın Fatih hocayla birlikte olmasıyla ilgili hiçbir rahatsızlık duymadım. Ama kaptan olarak, içinden geçilen bu hassas dönemde, mevcut hocasının ekstra haksız eleştiriye tabi tutulduğu bu dönemde, kaptan olarak öyle bir resmi koymaması gerektiğini düşünüyorum." serzenişinde bulundu.

Spor 02.03.2022, 00:45 02.03.2022, 00:58
Abone ol
Burak Elmas’tan Arda Turan’a Fatih Terim eleştirisi

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Haber Global'de yayınlanan bir programa konuk oldu. Galatasaray taraftarlarının merak ettiği soruları yanıtlayan Elmas Arda Turan ve Fatih Terim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"UEFA'DA DA KAOS VARDI"

"Savaş çok kötü bir şey. Savaşın her türlüsüne karşı çıkmak lazım. Olayın başladığı gün UEFA'daydım. Orada da kaos vardı. Masum insanlar, çocuklar, kadınlar. Uzlaşma ile konuşarak anlaşmayı bilmek lazım. Galatasaray'ın kültüründe de bu vardır."

"BARCELONA'YI ÇOK İYİ TANIYAN TEKNİK HEYETİMİZ VAR"

Tur bazlı maç bazlı değil sürekli olmasını arzuluyoruz. Sürekli finallerde, çeyrek finallerde, kupaları aldığımız yıllara gelmek istiyoruz. Genç oyuncularımız var. Hem onların Avrupa arenasında tecrübe kazanmasını istiyoruz. Barcelona'yı çok iyi tanıyan teknik heyetimiz var. En iyi şekilde derslerini çalışıyorlar. Umarım en iyi mücadeleyi veririz. Sonunda turu atlayan Galatasaray olur. 

FATİH TERİM'İ İSTANBUL'DAKİ MAÇA DAVET EDECEK Mİ?

Fatih hocanın locası var. Davete ihtiyacı yok. Gelmek isterse gelebilir. Başımızın üstünde her Galatasaraylının yeri var."

"LUIS CAMPOS BİRÇOK TAKIMIN PEŞİNDEN KOŞTUĞU İSİMDİ"

Luis Campos futbolda Başkan danışmanı. Kulübün de danışmanı. Direkt olarak benimle birlikte çalışıyor. Futbol bazlı yeni kuracağımız stratejinin danışmanlığını yapıyor. Birçok takımın peşinden koştuğu bir isimdi. Ben ve yönetim kurulundan birkaç arkadaşım Galatasaray'daki hedeflerimizi anlattık. Ne gerekirse yapmaya ve burada da baskılara göğüs germeye hazır olduğumu söyledik. Projeye inandı. 

SORU: KADROYU KİM KURDU?

"Galatasaray futbol takımı, Galatasaray'ın takımıdır. Takımı kimin kurduğunun önemi yok. Kuruluş sistemi var. Oyuncu izleme departmanımız var, onlar teknik direktörümüzün arzusu doğrultusunda liste yapıyorlar, biz de görüşme yapıyoruz. Tüm başarısızlığı ben alıyorum. Dediğim gibi sistem önemlidir." 

GEDSON FERNANDES AÇIKLAMASI: PİŞMAN OLMADIM

Gedson Fernandes transferini yapabilirdik. Hem maliyet, hem o anki gereklilik açısından yapmadık. Pişman olmadım. Daha çok erken. Önümüzdeki seneye de hazırlık amacımız var. Luis Campos ve ekibiyle önümüzdeki 2-3 sene için izlemeye başladık. Görüşmelerimiz sürüyor. Biz bazı şeylerin hata veya doğru olduğuna çok kısa karar veriyoruz. Geçmişte transferler oldu. 30 milyon euro'ya maliyeti olan Falcao'nun ne kadar inanç yarattığını, popülarite için alınan son dakika kararlarını Galatasaray'a, Türk futboluna zarar verdiğini görebilirsiniz. 

FATİH TERİM'İN KOVULMASI

Bu konuyu çok konuştuk. Çok da anlattım. Artık ileri bakmamız lazım. Fatih Terim kulüpten ayrılmadı. Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi ve efsanesi. Kulübümüz içinde yaşamaya devam edecek. İleride farklı görevler de alabilir. Tabii onun tercihi. Bu birliktelik Galatasaray adına en doğru olduğuna inandığımız şeyi yapmak adınadır. İleriye bakmalıyız. Neden oldu diye konuşmanın Galatasaray'a faydası yok.  Artık bunun üzerinden tartışmanın Galatasaray'a ve Fatih hocaya faydası yok. Biraz sabredip Galatasaray'ın başarısına konsantre olmak Galatasaray için daha faydalı olur. 

ARDA TURAN'IN FATİH HOCA İLE FOTOĞRAFI: DOĞRU BULMADIM

Arda'nın Fatih hocayla birlikte olması hiçbir rahatsızlık duymadım. Ancak Galatasaray kaptanı olarak, Galatasaray'ın hassas dönemde mevcut hocasının ekstra haksız eleştirilere tabi tutulduğu dönemde kaptan olarak böyle bir dönemde öyle bir resmi koymamalıydı. Niyeti de iyi. Bazen duygusallık. Etkisinde kalıyor. Dönem dönem hepimiz bu hataları yapıyoruz. Önemli olan Galatasaray'a zarar vermemesi. Ondan bir zarar görmedik ama hataydı.

TORRENT İLE TANIŞMA GUARDIOLA SAYESİNDE

Domenec Torrent'e taktik ve teknik bilgisine, yardımcılarının bilgilerine çok güveniyorum. Sonuna kadar arkalarındayım. Guardiola ile konuştum. Guardiola, 'Futbolda bir sorun varsa Torrent çözer. Bugün istese bugün bile yanımdaydı" dedi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!