Burak Elmas'ten Fatih Terim'e sert cevap: Son sözü başkan söyler! Herkes kendine baksın

Son dakika haberleri... Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, NEF Stadyumu'nda düzenlediği basın açıklamasında Fatih Terim ile yaşanan ayrılık hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Spor 11.01.2022, 18:11 11.01.2022, 18:50
Abone ol
Burak Elmas'ten Fatih Terim'e sert cevap: Son sözü başkan söyler! Herkes kendine baksın

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi.

Gazetecileri ağırlayan Elmas, son günlerde yaşanan olayların nedeniyle konuşmak istediğini belirterek, "Galatasaray başkanlık sistemidir. Konuşur,tartışır ve son olarak son sözü başkan söyler" ifadelerini kullanarak Fatih Terim'e göndermede bulundu.

Fatih Terim ile yaşanan ayrılığın olaylı geçmediğini belirten Elmas, "Gayet Galatasaray'a yakışan şekilde bir iletişimle gerçekleştirdik. Son derece Galatasaray'a yakışan açıklamalar yapıldı. Sonuta ben başkanım ve nihayi kararı veririm." dedi.

BURAK ELMAS: MENFAATLERİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ

Galatasaray'ın sisitemlerini oluşturmak için yola çıktıklarını söyleyen Burak Elmas, "Ben Galatasaray Başkanıyım ve önceliğim Galatasaray'ın menfaatlerini düşünmek ve korumaktır. Bir hoca görevde iken de başka bir hoca ile görüşebiliriz, bu normaldir. Fikir alışverişinde bulunabiliriz. Yola çıkarken planladığımız stratejilerimizden vazgeçmiyoruz. Burada kişilere bağlı değil Galatasaray'ın sistemine bağlı bir takım işler inşa etmek üzere varız. Yarın biz gideriz, başkası gelir. Önemli olan Galatasaray'da sürekliliktir." değerlendirmesinde bulundu.

'FATİH TERİM İLE TAZMİNAT KONUŞMADIK!

Ayrılık sürecinde yaşanan tazminat iddialarına da cevap veren Burak Elmas, "Hocamızla yaptığımız görüşmeyi kendi ekip arkadaşlarım dahil kimseye anlatmadım. Hocamıza duyduğumuz saygıdan. Çıkıp her detayı açıklayacak halimiz yok. Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı." dedi.

Seçim sürecinde ortaya konulan 'Birlikte çok şey başaracağız' sloganına değinen Elmas, "Bu projeler için yola çıkarken en büyük riski, başkan olarak ben aldım. Bu risk devam ediyor fakat bu riskin, zor kararlar gerektirdiği ortada. Bir ayrılık oldu, sebebinin hiçbir önemi yok. Birlikte çok şey başaracağız söyleminin altını biraz doldurayım. Biz yola çıkarken, kolay bir yola çıkmadık. Şu oyuncuyu alacağız, hemen şampiyon olacağız gibi kolay yolları seçmedik." değerlendirmesinde bulundu.

Yeni teknik direktör olarak göreve getirilen Domenec Torrent'i neden seçtiklerini açıklayan Elmas, "Domenec Torrent ile yardımcılık için görüştük ancak gelişmeler sonrasında teknik direktörlük için anlaştık." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!