banner2

Beşiktaş'ın yeni sponsoru belli oldu! Beşiktaşlı ismin şirketi ile anlaşıldı

Spot: Beşiktaş Kulübü, Vodafone'un sözleşmesinin sona ermesinin ardından uzun bir süre boyunca yeni bir stat isim sponsoru arayışındaydı. Sonunda, Türkiye'nin önde gelen dev şirketlerinden biri olan Tüpraş ile anlaşma sağlandı.

Spor 22.09.2023, 18:22
Abone ol
Beşiktaş'ın yeni sponsoru belli oldu! Beşiktaşlı ismin şirketi ile anlaşıldı

Beşiktaş Kulübü, Vodafone ile olan sponsorluk sözleşmesinin sona ermesinin ardından yeni bir stat isim sponsoru arayışında bulunuyordu. Kulüp, bu uzun bekleyişin sonunda Tüpraş ile anlaşmaya vardı.

YILLIK 8 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA

Gazeteci Sercan Dikme, Beşiktaş'ın Tüpraş ile yapacağı anlaşmanın detaylarını paylaştı. Buna göre, Tüpraş Beşiktaş'a yıllık 8 milyon dolar veya Euro değerinde bir sponsorluk sağlayacak.

TÜPRAŞ: BEŞİKTAŞLI RAHMİ KOÇ'UN ŞİRKETİ

Tüpraş, Türkiye'nin en büyük petrol rafineri şirketi olarak biliniyor ve Koç Holding'in onursal başkanı olan Rahmi Koç'un şirketi olarak öne çıkıyor. Tüpraş'ın Türkiye ekonomisindeki etkisi büyük; şirket, "Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi" sıralamasında üst sıralarda yer alıyor.

KOÇ HOLDİNG'İN BEŞİKTAŞ İLE GEÇMİŞİ: BEKO VE DİĞER SPONSORLUKLAR

Koç Holding, Beşiktaş ile uzun yıllar boyunca sponsorluk ilişkisi içinde bulundu. Beko markasıyla forma göğüs sponsoru olan Koç Holding, şu anda da forma sırt sponsorluğunu sürdürüyor. Ayrıca, Koç Holding'in diğer markaları da Beşiktaş'ın farklı branşlarına sponsor olarak destek verdi.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY'IN STAT İSİM SPONSORLUKLARI

Beşiktaş'ın yeni stat isim sponsoru açıklanırken, diğer büyük İstanbul kulüplerinin stat isim sponsorlukları da gündemde. Fenerbahçe, 2015 yılında Ülker ile 90 milyon dolarlık bir anlaşma yaparak stat isim sponsoru bulmuştu. Galatasaray ise bu sezon Rams ile 5 yıllık bir anlaşma imzaladı, bu anlaşmanın ilk yılında kulüp 213 milyon 600 bin lira alacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!