Yandex Metrica

Sitede Ara

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye şok! PFDK'ya sevk edildiler

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye şok! PFDK'ya sevk edildiler

Türkiye Futbol Federasyonu, MKE Ankaragücü, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın meydana gelen olaylar sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı. Kulüplerin müsabakalardaki davranışlarıyla ilgili kararlar bekleniyor.

Spor

03.03.2024, 13:36

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'in önde gelen futbol kulüplerinden MKE Ankaragücü, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildiğini kamuoyuna duyurdu. Bu gelişme, son dönemde meydana gelen saha olayları ve çirkin tezahüratlar nedeniyle gerçekleşti.

Trabzonspor bombayı patlatıyor! İspanya'dan geliyor Trabzonspor bombayı patlatıyor! İspanya'dan geliyor Haberi Görüntüle

KULÜPLERİN PFDK'YA SEVKEDİLME SEBEPLERİ

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı açıklamada, MKE Ankaragücü, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın yaşanan olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği belirtildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • MKE Ankaragücü: Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki saha olayları ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle.
  • Fenerbahçe: MKE Ankaragücü ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları nedeniyle.
  • Beşiktaş: TÜMOSAN KONYASPOR ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle.
  • Galatasaray: VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki saha olayları nedeniyle.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading