banner2

Beknaz Almazbekov ve Arda Güler dünyanın en iyileri arasında!

Son dakika haberleri... Süper Lig'de forma giyen Arda Güler ve Beknaz Almazbekov, Guardian tarafından dünyanın gelecek vadeden 60 futbolcusu arasında yer aldı.

Spor 28.09.2022, 18:44 29.09.2022, 12:11
Abone ol
Beknaz Almazbekov ve Arda Güler dünyanın en iyileri arasında!

İngilizlerin ünlü yayın organı Guardian 2005 doğumlu dünyanın gelecek vadeden 60 futbolcusunu belirledi.

Listede Galatasaray'dan Beknaz Almazbekov ve Fenerbahçe'den Arda Güler'in yanı sıra Juventus'un Türk yıldızı Kenan Yıldız da yer aldı.

Listede Barcelona, Bayern Munih, Sporting, Ajax, Milan, Borussia Dortmund, Benfica, Real Madrid ve Juventus'tan genç oyuncular yer alırkan Türkiye'den bu listeye Galatasaraylı Beknaz Almazbekov ve Fenerbahçeli Arda Güler dahil edildi.

Listede oyuncular için ayrıca futbol yazarlarından görüşler alındı. İngiltere'de yaşayan spor yazarı Emre Sarıgül Arda Güler için "Fenerbahçe ve Türk Milli Takımı'nın gelecekteki 10 numarası. Kısa süre içinde büyük bir transfer yapmaya hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

17 yaşındaki Beknaz ile ilgili görüşlerine başvurulan İngiliz spor yazarı John Duerden "Galatasaray'da A Takım'a yükselen oyuncu sağ taraftan özellikle ölümcül vuruşlar yapıyor. Beknaz'ın gelişimi ülkesinin milli takımı tarafından da yakından takip ediliyor" görüşünü bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!