Yandex Metrica

Sitede Ara

Basketbolda büyük heyecan! 2023 FIBA Dünya Kupası'nda finalin adı belli oluyor

Basketbolda büyük heyecan! 2023 FIBA Dünya Kupası'nda finalin adı belli oluyor

2023 FIBA Dünya Kupası'nda büyük heyecan yarı final maçlarıyla devam ediyor. Yarın oynanacak yarı final maçlarında Sırbistan ile Kanada ve ABD ile Almanya karşı karşıya gelecek. Filipinler, Japonya ve Endonezya'nın ev sahipliği yaptığı bu turnuva, basketbolseverler için büyük bir heyecan kaynağı haline geldi.

Spor

23.01.2024, 21:23

2023 FIBA Dünya Kupası'nda yarın oynanacak yarı final maçlarında Sırbistan ile Kanda ve ABD ile Almanya mücadele edecek.

Fenerbahçe'ye forvetini buldu: Rennes ekibiyle görüşmeler başladı Fenerbahçe'ye forvetini buldu: Rennes ekibiyle görüşmeler başladı Haberi Görüntüle

SIRBİSTAN - KANADA

İlk yarı final karşılaşması, Sırbistan ile Kanada arasında oynanacak. Sırbistan, turnuvadaki en iyi derecesini 2014'teki 2.likleriyle elde etmiş bir ekip olarak dikkat çekiyor. Nikola Jokic'in yokluğunda Bogdan Bogdanovic ve Nikola Milutinov gibi oyuncuların liderliğinde mücadele eden Sırbistan, turnuvanın yıldızlarından Shai Gilgeous-Alexander önderliğindeki Kanada'ya karşı zorlu bir mücadele verecek.

Beşiktaş'ın yeni sezon forması ne kadar? Beşiktaş'ın yeni sezon forması ne kadar? Haberi Görüntüle

ABD - ALMANYA

İkinci yarı final ise ABD ile Almanya arasında gerçekleşecek. ABD, 5 şampiyonluk, 3 ikincilik ve 4 üçüncülükle turnuva tarihindeki en başarılı takım olarak öne çıkıyor. ABD, kadrosunda NBA'in önemli isimlerini barındırıyor ve finallere yükselerek 9. kez şampiyonluk yolunda ilerlemek istiyor. Almanya ise Dennis Schroder ve Wagner kardeşlerin liderliğinde bu turnuvada gösterdikleri performansla dikkat çekiyor ve ABD'yi geçerek tarihlerinde ilk kez şampiyonluğa ulaşma amacı güdüyor.

Basketbolseverler, bu çekişmeli yarı final maçlarını büyük bir heyecanla bekliyor ve 2023 FIBA Dünya Kupası'nın şampiyonunun kim olacağını görmek için sabırsızlanıyorlar.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading