Bakasetas ve Siopis’ten Türk bayraklı paylaşım

38 yıl sonra şampiyonluk ipini göğüsleyen Trabzonspor'da futbolcular Bakasetas, Siopis, Uğurcan ve Abdülkadir, Türk Bayrağı ve Yunanistan Bayrağı ile birlikte poz verdi.

Spor 17.05.2022, 20:45
Bakasetas ve Siopis’ten Türk bayraklı paylaşım

Trabzonsporlu sporcular, bu sezon kazandıkları şampiyonluk kupasının da yer aldığı fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Bakasetas, fotoğrafla birlikte yayınladığı mesajda “Genel olarak futbol ve spor, renkleri, dinleri, cinsiyetleri, cinsel yönelimleri, milliyetleri ne olursa olsun insanların yakınlaşmasına yardımcı olmalıdır. Hele hele binlerce insanın anlamsız bir savaştan muzdarip olduğu bu zor zamanlarda. Türk insanından sevgi dolu tonlar alabilecek kadar şanslıyım. İlk günden beri beni çok iyi karşıladın ve sevgini ifade etmekten asla vazgeçmedin. Türk arkadaşlarımla bu unvanı kutlamaktan gurur duyuyorum...” ifadelerine yer verdi.

Siopis ise fotoğrafı paylaşarak şu ifadeleri kullandı;

"Savaş, çatışma ve ırkçılık çağında yaşıyoruz. Bu resimle sporun insanları bir araya getirdiğini göstermek istiyorum. Üç yıldır Türkiye'de yaşıyorum ve Türk halkının sonsuz sevgisini kazandım. Farkımız yok, nefretin, bölünmenin, düşmanlığın olmadığı daha güzel günlere inşallah. Hepimiz insanız ve hayata sevgi ve gülümsemeyle devam etmeliyiz. Türk kardeşlerimle bu kupayı kutladığım için çok mutluyum!”

İki oyuncunun paylaşımları kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!