Yandex Metrica

Bakan Şimşek: Sadeleşme adımlarına devam ediyoruz

Bakan Şimşek: Sadeleşme adımlarına devam ediyoruz

Merkez Bankasının normalleşme adımları devam ederken, İhracat Genelgesi ve Görünmeyen İşlemler Genelgesi güncellendi. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uygulamaya aldıkları sadeleşme adımlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Spor

08.06.2024, 12:36

Merkez Bankasının normalleşme adımları devam ederken, İhracat Genelgesi ve Görünmeyen İşlemler Genelgesi güncellendi. TCMB'nin, ihracat bedellerinin ve döviz kazandırıcı hizmet gelirlerinin TCMB’ye satış yükümlülüğü oranlarını yüzde 40’tan yüzde 30’a indireceği bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından, uygulamaya aldıkları sadeleşme adımlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bakan Şimşek, Makro finansal istikrarın ve rezervlerin güçlenmesi ile makroihtiyati çerçevede sadeleşme adımlarına devam ettiklerini vurguladı.

Fenerbahçeli yıldız Dusan Tadic'ten emeklilik kararı! Fenerbahçeli yıldız Dusan Tadic'ten emeklilik kararı! Haberi Görüntüle

''YÜZDE 40'TAN YÜZDE 30'A İNDİRDİK''

"Reeskont kredisi kullanan ihracatçılar için yüzde 70 olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına döviz satış yükümlülüğünü 2023 yılı kasım ayında yüzde 40’a düşürmüştük.'' diyen Bakan Şimşek, ''Yeni düzenleme ile tüm ihracat bedellerinin ve döviz kazandırıcı hizmet gelirlerinin satış yükümlülüğünü yüzde 40'tan yüzde 30'a indirdik.'' ifadelerini kullandı.

Maximin ile anlaşma tamam! Fenerbahçe, efsane yıldızı İstanbul'a getiriyor Maximin ile anlaşma tamam! Fenerbahçe, efsane yıldızı İstanbul'a getiriyor Haberi Görüntüle

''SADELEŞME ADIMLARI DEVAM EDECEK''

Bakan Şimşek, açıklamasının devamında ''Piyasaların daha etkin çalışmasına yönelik sadeleştirme adımlarımız sürecek." ifadelerine yer verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading