Yandex Metrica

Sitede Ara

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a: Ankara'ya kadar ince göndermeler var

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a: Ankara'ya kadar ince göndermeler var

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, katıldığı teleziyon programında projelerinden ve vaatlerinde bahsederken mevcut başkan Ali Koç'un Ankara'ya kadar göndermeler yaptığını belirterek ''Bazen Mart'taki belediye seçimleri üzerinden gönderme yapılıyor, sonra 'Ankara ile aramız iyi' diyorlar. Cumhurbaşkanı'nın Fenerbahçe ile sorunu yoktur, ne sorunu olacak! Onun sorunu olmaz, biz ona atıf yapıyoruz. 'Fenerbahçe'ye kötülük yapın' diyeceğini düşünemeyiz.'' dedi.

Spor

07.06.2024, 15:30

Trendyol Süper Lig'de şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe'de gözler bu hafta sonu yapılacak başkanlık seçimlerine çevrildi. Ali Koç ile Aziz Yıldırım, başkanlık için kıyasıya yarış içerisinde. Her iki isim de kongre üyeleriyle bir araya gelerek televizyon kanallarına katılarak projelerinden ve vaatlerinden bahsediyor. Son olarak Aziz Yıldırım, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını cevaplandırdı.

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde;

Önce kazananın Fenerbahçe olmasını istiyorum.  Şampiyon olamadık, camiada hüzün ve mutlu olamama durumu var. En önemlisi ise çocuklar... Esas neden Trabzonspor maçından sonra Fenerbahçe Yönetimi'nin 2 Nisan'dan kongre üyelerini stada çağırması, alınacak kararlara destek vermek istemeleri... Ligden çekilme için insanlar istekli geldi ama yönetim kendine göre karar almış. Onay alınmış gibi kararı açıkladılar. Yönetim korktu. Yöneticiler ceza alacaktı, aday olamayacaklardı. Halbuki biz Fenerbahçe için hapis yattık. Başkan ve yönetici olma haklarını kaybetmekten korktular. Süper Kupa'yı kaybettik. Fenerbahçe para için kendi prensiplerinden vazgeçmez! Suudi Arabistan'da ne oldu bilmiyorum. Oynanması mı iyi olurdu, oynanmaması mı daha iyi bilmiyorum. Anlatılanları doğru kabul edeceğiz.

Fenerbahçe'den forvet hamlesi! İşte o isim Fenerbahçe'den forvet hamlesi! İşte o isim Haberi Görüntüle

"CUMHURBAŞKANI'NIN SORUNU OLMAZ"

Ankara'ya kadar ince göndermeler var. Bazen Mart'taki belediye seçimleri üzerinden gönderme yapılıyor, sonra 'Ankara ile aramız iyi' diyorlar. Cumhurbaşkanı'nın Fenerbahçe ile sorunu yoktur, ne sorunu olacak! Onun sorunu olmaz, biz ona atıf yapıyoruz. 'Fenerbahçe'ye kötülük yapın' diyeceğini düşünemeyiz.

Pürüz kalmadı! Maximin adım adım Fenerbahçe'ye... Pürüz kalmadı! Maximin adım adım Fenerbahçe'ye... Haberi Görüntüle

''KİMSEDEN ONAY ALMADIM''

Ben kimsenin adamı değilim! Siyasetle hiç uğraşmadım. Fenerbahçe'nin adayı ve adamıyım! Acun Ilıcalı, Cumhurbaşkanı ile görüşüyor! O zaman ben niye adayı oluyorum! Ben kimseden onay almadım. 1998'de de böyle oldu, şimdi de. Ben başkanlık değil, liderlik yapmak istiyorum. Fenerbahçe raydan çıktı, raya oturtup devam etmesini arzuluyorum. Atatürkçü ve laik bir adamım. Tayyip Bey ile 6 senedir görüşmedim. Her zaman saygımız var, Cumhurbaşkanı olduğu sürece saygı göstereceğiz. Emekli olduğunda da bu ülkeye hizmet ettiği için saygı göstereceğiz. Ali Koç sürekli yanlış açıklama yapar ve iğnelerse, onlar da senin hakkında lobi yapar. Ne söylüyorsan açık söyle.

Galatasaray'da flaş ayrılık Barış Alper Yılmaz kariyerinin transferini yapabilir! Galatasaray'da flaş ayrılık Barış Alper Yılmaz kariyerinin transferini yapabilir! Haberi Görüntüle

"İLK SENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Fenerbahçe camiasını mutlu etmek için geliyorum, sadece 3 yıl! Şampiyon olamazsam, ilk yıl kongre kararı alırım. İlk sene şampiyonuz. Ali Koç eğer Fenerbahçe'yi seviyorsa, 'Ben varken şampiyon yapmazlar' dedikten sonra devreden çıkması lazım! Veya söylediğin şartların ortadan kalkması lazım. Söyledikleri neyse, hâlâ bilmiyorum. Bizimkiler net söylemiyor.

İspanya, Avrupa Şampiyonası'ndan kazanılabilecek maksimum parayı kazandı İspanya, Avrupa Şampiyonası'ndan kazanılabilecek maksimum parayı kazandı Haberi Görüntüle

''MOURİNHO SAYEMDE GELDİ''

Jose Mourinho; benim ve arkadaşlarımın sayesinde geldi. Gizli yapabilirdim ama açık açık görüştüğümü anlattım. Roma'da otelde görüştük ve "Fenerbahçe'nin sana, senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var. Kim kazanırsa kazansın gel" dedim. Menajerinin telefonunu verdi ve onunla görüştük. Mahmut Uslu ve Önder Fırat, Porto'yo giderek menajerle görüştü. 15 Milyon Euro'ya anlaştık, sözleşme hazırlanıyordu. Biz seçilirsek gelecekti. Ali Bey de girmiş devreye, getirmişler. Ben söylemeseydim, getirecekler miydi? Bazı kongre üyeleri İsmail Kartal ile devam etmek istediklerini; altına da Volkan Demirel ve Tuncay Şanlı'yı getireceklerini söylediler.

Beşiktaş'ın yeni hedefinde milli futbolcu var! Beşiktaş'ın yeni hedefinde milli futbolcu var! Haberi Görüntüle

''ÇATIYA ATATÜRK OLUR MU?''

Stadını adını değiştireceklerdi... Çatıya Atatürk olur mu? Engelleri aşamıyorsa, çatıya koymayacak! Atatürk'ün Kocatepe'deki heykelini koyun, bitti! İlla uçakla geçen insanlar mı görecek. Ali Koç'un devam etmesini isteyen baronlar var! İçeriden değil, dışarıdan! Bunları sonra açarım, hem de fazlasıyla açarım! Benim intikam derdim yok, 20 sene başkanlık yaptım.

Milli futbolcu Kenan Yıldız'dan Juventus'a kötü haber Milli futbolcu Kenan Yıldız'dan Juventus'a kötü haber Haberi Görüntüle

''BURASI KOÇSPOR DEĞİL''

6 senede ne şampiyonlukları var? Benim 6-0 hatıram var! 150 puan alsa ne olacak, şampiyon kim? Fenerbahçe, TFF ceza vermezse Türkiye Kupası'na katılır. Burası Koçspor değil, yeter artık. Kupaya katılmakta mahsur yoksa, katılırız. TFF Başkanı değişirse biz katılacak mıyız? Şartlara göre bakarız, düşüncemizi uygularız. Jose Mourinho'ya tercüme yapıyor... 'Çok uzun sürdü' diyor Mourinho. 'Türkiye'ye hoş geldin' diyor. Ülkemizle ilgili yanlış şeyler konuşuyor, olmaz.

 

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading