Aziz Yıldırım efsane başkanı yalnız bırakmadı

son dakika haberleri... Fenerbahçe'de başkanlığa yeniden aday olacağı iddia edilen Aziz Yıldırım, hayatını kaybeden Ankaragücü'nün onursal başkanı Cemal Aydın'ın cenaze töreninde görüntülendi.

Spor 10.12.2021, 16:03
Aziz Yıldırım efsane başkanı yalnız bırakmadı

Geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma alındıktan sonra hayata gözlerini yuman Ankaragücü Kulübü eski başkanlarından Cemal Aydın için uzun süre başkanlık yaptığı kulübün Beştepe Tesisleri'nde tören düzenlendi.

73 yaşında yaşamını yitiren efsane başkanın cezane törenine Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Mehmet Niyazi Akdaş, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, MKE Ankaragücü'nün eski başkanları, teknik direktörleri, futbolcular ve merhumun ailesi ile çok sayıda yakını katıldı.


Törende konuşan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Cemal Aydın gibi değerli bir başkanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Dünyanın en zor işlerinden birisi de kulüp başkanlığıdır. Çünkü her zaman hedeftesiniz ve eleştiri okları her zaman size dönüktür. Her zaman başarılı olmak zorundasınız, başarılı olmanız da taltif edilmeniz anlamına gelmiyor, belki bunu en iyi rahmetli Cemal abimiz yaşamıştır." ifadelerini kullandı.

Cemal Aydın'ın  oğlu Cem Aydın da "Ankaragücü'ne gerek sportif gerekse tesis alanlarında çok büyük katkısı olan babamı maalesef 8 Aralık'ta kaybettik. Biz o gün sadece babamızı değil yol rehberimizi de kaybettik." ifadelerini kullandı.

Cem Aydın, şunları kaydetti:

"Babamın spor adamlığı ve Ankaragüçlü olma kimliği işadamı ve hukukçuluğunun ve hatta ailesinin de önüne geçti. İnanıyorum ki babamın sonsuzluğa yolculuğunda yaptığı bu unutulmaz işler ona eşlik edecektir. Ailemizin değerli büyüğü Ankaragücü'nün onursal başkanı sevgili babam Cemal Aydın'ı rahmetle minnetle ve şükranla anarken, bu acı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan yönetim kurulumuza ve camiamıza teşekkür ediyoruz. Hepimizin başı sağolsun."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!