banner2

Avustralya ve Yeni Zelanda ikiye bölündü! Kadınlar Dünya Kupası'nda şok sponsorluk...

Kadınlar Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan Avustralya ve Yeni Zelanda, Suudi Arabistan'ın sponsorluk anlaşmasına tepki gösterdi.

Spor 02.02.2023, 12:31 02.02.2023, 14:40
Abone ol
Avustralya ve Yeni Zelanda ikiye bölündü! Kadınlar Dünya Kupası'nda şok sponsorluk...

Kadınlar Dünya Kupası'nın ev sahipleri Avustralya ve Yeni Zelanda, Suudi Arabistan'ın sponsorluğunu kendilerine danışılmadığını söyleyerek hayal kırıklıklarını dile getirdi ve FIFA'dan açıklama istedi.

Avustralya ve Yeni Zelanda Futbol Federasyonları, Suudi Arabistan turizm bakanlığı arasındaki anlaşmaya ilişkin raporların ortaya çıkmasının ardından FIFA'ya acil açıklama talebinde bulundu.

Adidas, Coca-Cola ve Visa gibi uluslararası markaların yanı sıra futbol maçlarında FIFA tarafından Visit Suadi turizm firmasının için reklam göstereceğini doğrulaması bekleniyor.

AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA FEDERASYONLARI AÇIKLAMA YAYINLADI

Football Australia (FA) yaptığı açıklamada: "herhangi bir karar verilmeden önce bu konuda kendilerine danışılmamasından" hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Football Australia, FIFA'dan sponsorluğunun doğruluğunun ispatlanmasını talep etti.

Yeni Zelanda Futbol Federasyonu ise açıklamasında: "Bu raporların doğru olduğu kanıtlanırsa, Yeni Zelanda Futbol Federasyonu'na bu konuda FIFA tarafından hiç danışılmadığını şokunu yaşar ve hayal kırıklığına uğrarız." açıklamasına yer verildi.

Konuyla ilgili FIFA ve Suudi Arabistan cephesinden bir açıklama yapmadı. 

FIFA, dünya çapında sporu teşvik etme planının bir parçası olarak büyük markaları kadın futboluna sponsor olmaya çağırdı.

İnsan hakları savunucuları ise bu projenin Suudi Arabistan'ın imajını düzenlemek için bizzat FIFA tarafından düzenlenen bir propaganda olduğuna inanıyor...

2023 KADINLAR DÜNYA KUPASI TOPU BELLİ OLDU

Avustralya ve Yeni Zelanda'nın ev sahipliği yapacağı 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın resmi maç topu belli oldu.

Yeni Zelanda ve Avustralya motifleri bulunan top, Avustralya'nın Sydney kentinde tanıtıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!