banner2

Avrupa Şampiyonu Filenin Sultanları yurda döndü... Hedef: Alınmayan tek kupa!

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda Avrupa şampiyonluğunu elde ettikten sonra Türkiye'ye döndü. Takımın başarılarına ve duygularına ilişkin açıklamalarda bulunuldu.

Spor 04.09.2023, 12:23 04.09.2023, 17:30
Abone ol

Sırbistan'ı 3-2 yenerek CEV Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Türkiye'ye döndü. İstanbul'a iniş yapan şampiyon voleybolcular büyük bir coşkuyla karşılandı.

ALINMAYAN TEK KUPA KALDI

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, takımın başarısının gurur verici olduğunu belirterek, almadıkları tek bir kupa kaldığını ve bu kupa olarak olimpiyat şampiyonluğunu hedeflediklerini söyledi.

HEDEF: OLİMPİYAT KUPASI

Takım kaptanı Eda Erdem, duygusal bir zafer kazandıklarını ifade ederek, öncelikli hedeflerinin olimpiyat kupasını almak olduğunu vurguladı.

Başantrenör Daniele Santarelli ise yorgun olmalarına rağmen bu muhteşem günü kutladıklarını söyledi ve takımının başarısından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Türk kadın voleybol takımı, bu büyük zaferle Türk sporuna önemli bir başarı daha kazandırmış ve ülkenin gurur kaynağı olmuştur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!