Yandex Metrica

Sitede Ara

Asrın felaketinin yaraları sporla sarılmaya çalışıyor

Asrın felaketinin yaraları sporla sarılmaya çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli geçen yıl meydana gelen depremlerin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı, bölgedeki gençler ve çocuklar için sporun iyileştirici gücünü kullanıyor. Futboldan basketbola, yüzmeden tenise kadar birçok branşta düzenlenen etkinlikler, deprem sonrası normalleşme sürecine katkı sağlıyor. Bakan Osman Aşkın Bak, sporun gençler ve çocuklar için eğlendirici, rahatlatıcı ve iyileştirici etkisinin önemine vurgu yaptı.

Spor

04.02.2024, 10:40

Gençlik ve Spor Bakanlığı, geçen yılın Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından bölgedeki gençler ve çocuklar için sporun iyileştirici gücünü kullanarak bir dizi etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda futbol, basketbol, yüzme, tenis, karate, oryantiring, masa tenisi ve atletizm gibi farklı branşlarda turnuvalar ve şampiyonalar düzenleniyor.

Türkiye - Hollanda maçı uçak bileti satışlarını uçurdu: Fiyatlar yüzde 550 arttı Türkiye - Hollanda maçı uçak bileti satışlarını uçurdu: Fiyatlar yüzde... Haberi Görüntüle

BAKANLIKTAN NORMALLEŞME ÇALIŞMASI

Depremlerden etkilenen bölgelere Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi'nde kullanılan 8 portatif havuz gönderildi. Bakanlık, sporun gençler üzerindeki olumlu etkilerini kullanarak, depremin neden olduğu ruhsal travmaları azaltmaya ve normalleşme sürecini hızlandırmaya çalışıyor.

Yapılan turnuvalara 257 antrenör ve 257 gönüllü genç katılırken, toplamda 4 bin 652 genç ve çocuk müsabakalara katıldı. Özel Mahalle Ligi projesi kapsamında ise her çocuğa spor malzemesi yardımı yapıldı.

Ayrıca, deprem bölgesindeki illerde devam eden projeler arasında Evinin Sultanları (Voleybol), Sokaklar Bizim (3x3 Basketbol), Mutlu Çarşamba, SHÇEK, Diyanet, GSB Spor Okulları, GSB Engelsiz Spor Okulları, Anadolu Yıldızlar Ligi ve Koşabiliyorken Koş gibi spor projeleri de bulunuyor.

2024-2025 sezonu Fenerbahçe Beko maç programı 2024-2025 sezonu Fenerbahçe Beko maç programı Haberi Görüntüle

SPORUN İYİLEŞTİRİCİ ETKİSİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaptığı açıklamada sporun gençler ve çocuklar üzerindeki iyileştirici etkisine vurgu yaparak, Türk halkının ve spor camiasının depremzedelere destek olmak adına bir araya gelerek büyük bir dayanışma örneği sergilediğini ifade etti. Bak, bu birlikteliğin devam etmesini ve Türkiye'nin güçlü bir şekilde ayakta kalmasını diledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading