banner2

Anelka'dan yıllar sonra gelen itiraf! Bakın şampiyonluk kimin yüzünden kaçtı

Fenerbahçe'nin eski Fransız yıldızı Nicolas Anelka yıllar sonra Denizli maçında Daum'un kendisini yedek bırakmasına anlam veremediğini belirterek önemli açıklamalarda bulundu. İşte Anelka'nın konuşmalarının tamamı haberimizde.

Spor 30.03.2023, 11:32 30.03.2023, 12:00
Abone ol
Anelka'dan yıllar sonra gelen itiraf! Bakın şampiyonluk kimin yüzünden kaçtı

Fenerbahçe'nin efsane Fransız futbolcuların Nicolos Anelka, Türkiye basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertli formayla 55 maça çıkan ve bu maçlarda 16 gol atarak taraftarın sevgilisi olan Anelka, Denizlispor maçında kaçan şampiyonluk için Daum'un kendisini gereksiz  yere yedek bıraktığını öne sürdü. İşte Fransız yıldızın konuşma başlıkları;

''ŞAMPİYONLUĞUN GİTMESİNDE BUNUN DA ETKİSİ VAR''

Fransız yıldız, "2006'da Denizlispor'la oynadığımız şampiyonluk maçında Daum’un Nobre’yi tercih etmesine şaşırdım, beklenmedik bir karardı. Şampiyonluğun gitmesinde de bunun etkisi var. Maçtan bir gün önce Fransa Milli Takımı kadrosu açıklandı, o kadroda yoktum. Hocanın da bundan etkileneceğimi düşündüğü için böyle bir karar aldığını düşünüyorum. Hepimizin beklentisinin aksine sürpriz bir tercihti. Nobre de iyi bir golcüydü ama yeni sakatlıktan çıkmıştı. Bu yüzden sürpriz olmuştu." dedi.

"AVRUPA İÇİN GELDİM"

"Şampiyonlar Ligi hedefi olduğu ve iyi bir hedefi olduğu için hiç düşünmeden Fenerbahçe’nin teklifini kabul ettim. Türkiye’de futbolda teknik tarafın çok kuvvetli olduğunu da düşünüyordum. Tereddüt bile etmedim. Fenerbahçe’yi şampiyonluk yaşamak için istedim."

"BURASI İÇİN DİĞER KULÜPLERİ REDDETTİM"

Anelka: "Fenerbahçe'ye dönebilmeyi çok isterim. Çin'den ayrıldığım dönemde Fenerbahçe'ye gelmek istedim ve Fenerbahçe'nin büyük rakiplerinden biri bana teklifte bulunmuştu ancak Fenerbahçe'ye olan sevgimden dolayı bunu reddettim.

"AYRILMAMI İSTEMEDİLER"

''İki teknik direktörle de iyi anlaşmıştım. İkisi de çok iletişime açıktı. Özellikle Zico ayrılmamı hiç istememişti. Ama ben İngiltere’ye dönmek istemiştim. Fenerbahçe’den mutsuz olduğum için değil, kariyerim için ayrıldım.''

"ALEX GİBİSİNİ GÖRMEDİM"

"Alex’le saha içinde çok iyi vakit geçirdik. Oynadığım en iyi 10 numaraydı. Çok özel bir oyuncuydu. Oyun görüşü, frikikleri çok özeldi. Birlikte oynadığım çok iyi futbolcu vardı."

" AZİZ YILDIRIM BİR EFSANEYDİ"

"Çok bireysel bir iletişimimiz olmadı. Kendisini bir başkan olarak sert bir mizacı vardı. Ama saha içi ve dışında ne yaptığını iyi bilirdi. Özellikle büyük maçlardan önce baskıyı çok iyi kontrol ederdi. Futbolculara nasıl davranacağını çok iyi bilirdi. Fenerbahçe için iyi bir başkandı."

"BELGESELİMDE SORUN ÇIKTI"

''Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi çok seviyorum. Yayıncı kuruluş belgeselimde kullamnacağı maçların görüntüleri için çok para talep etti. Şok olduk. Stattaki maçlardan görüntüler özellikle büyük takımlara karşı attığım goller... Çok üzüldüm. Türkiye'nin ve Türk futbolunun daha fazla gözükmesini istedim ama yayın haklarını elinde bulunduran kurum çok para istedi.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!