Yandex Metrica

Ali Koç'un Jose Mourinho anlaşması sonrası Aziz Yıldırım'dan ilk açıklama!

Ali Koç'un Jose Mourinho anlaşması sonrası Aziz Yıldırım'dan ilk açıklama!

Mersin'de kongre üyeleriyle buluşan Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, mevcut yönetimin Mourinho ile anlaştığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Yıldırım, yaptığı açıklamada ''Bana da sordu öbür taraf, 'Gerekirse imzalayın' dedim çünkü onlar yetkili, şu anda bizim yetkimiz yok. Onlar da galiba Mourinho'ya talip olmuşlar, iyi bir haber. Kim seçilirse devam edecek. İlk konuşmamda 'Gelin beraber gönderelim, imza attıralım, adam çalışmaya başlasın' demedim mi? Söylediler, 'Tamam yapın, imzalayın' dedik. Sonuçta seçilirsek biz de çalışırız, fark etmez. Müthiş bir rüzgar esmeye başladı" dedi.

Spor

01.06.2024, 11:40

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un dünyaca ünlü teknik adam Jose Mourinho ile anlaşması gündeme bomba gibi düştü.

Ali Koç, Jose Mourinho ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Acun Ilıcalı, cumartesi günü Şampiyonlar Ligi finali için Londra'ya gidip Jose Mourinho transferini bitirerek Portekizli teknik direktörü seçim öncesi Fenerbahçe'ye getirecek.

Ali Koç'un Mourinho hamlesi dünya medyasında da büyük ses getirirken Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, mevcut yönetimin teknik direktörlük için Jose Mourinho ile anlaştığı haberlerine ilişkin konuştu.

Aziz Yıldırım, kongre çalışmaları kapsamında kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda kongre üyeleriyle buluştu.

Süper Lig ne zaman başlıyor? (2024-2025 sezonu) Süper Lig ne zaman başlıyor? (2024-2025 sezonu) Haberi Görüntüle

''FENERBAHÇE RAYDAN ÇIKTI''

Burada konuşan Yıldırım, şampiyonluk hedefiyle aday olduğunu anlatarak, "Şimdi Fenerbahçe raydan çıktı. Fenerbahçe sportif anlamda başarılı olmadığı gibi başka mecralara kaydı. Bilmiyorum görüyor musunuz? Biz çok görüyoruz. Bundan dolayı arkadaşlarla bu raydan çıkan vagonu yine raya oturtup devam etmesini sağlayabilmeye karar verdik." dedi.

Fenerbahçe'ye yeni forma sponsoru Fenerbahçe'ye yeni forma sponsoru Haberi Görüntüle

KULÜBÜN BORÇLARI

Kulübün borçlarına değinen Aziz Yıldırım, şunları kaydetti;

"Başkanlığım sürecinde 'Borç şu kadardı, bunlar böyle yaptılar.' demeyeceğim, konuşmayacağım. Böyle şeylerle işimiz yok. Başarılı olma mecburiyetindeyiz. Şampiyon olmamız lazım. Şampiyon olmazsak hepimiz üzüleceğiz. Onun için tek vaadimiz şampiyon olmak, yapmak. Tarih şampiyonları yazar, ikincileri yazmaz."

Galatasaray'da flaş ayrılık Barış Alper Yılmaz kariyerinin transferini yapabilir! Galatasaray'da flaş ayrılık Barış Alper Yılmaz kariyerinin transferini yapabilir! Haberi Görüntüle

JOSE MOURİNHO YORUMU

"Mourinho'ya talip olmuşlar, iyi bir haber" diyen Aziz Yıldırım, "Mourinho ile konuştuk ondan sonra Önder ve Mahmut beyler gitti, konuştular. Belli bir noktaya geldik. İlk konuşmamda onlara da çağrı yaptık, 'Gelin beraber bedelini ödeyelim, bu işi halledelim.' dedim. Neyse akıllarına gelmiş, gitmişler konuşmuşlar. Bana da sordu öbür taraf, 'Gerekirse imzalayın.' dedim çünkü onlar yetkili, şu anda bizim yetkimiz yok. Onlar da galiba Mourinho'ya talip olmuşlar, iyi bir haber. Fenerbahçe'ye İsmail Kartal'dan sonra Mourinho. Hepimiz çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

İspanya'nın patronundan şampiyonluk sözleri: Bize kimse bedava bir şey vermedi İspanya'nın patronundan şampiyonluk sözleri: Bize kimse bedava bir şey vermedi Haberi Görüntüle

''SEÇİLİRSEK BİZ DE ÇALIŞIRIZ''

Yıldırım, bir katılımcının "Mourinho imzalamış galiba" ifadesi üzerine, yönetime seçilirlerse Mourinho ile çalışmaya devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Güzel işte. İmzalar. Söz verdi bana. Öbür taraf söyledi bana. Ne fark edecek? Kim seçilirse devam edecek. İlk konuşmamda 'Gelin beraber gönderelim, imza attıralım, adam çalışmaya başlasın.' demedim mi? Söylediler, 'Tamam yapın, imzalayın.' dedik. Sonuçta seçilirsek biz de çalışırız, fark etmez. Müthiş bir rüzgar esmeye başladı. O oyuncuya, bu antrenöre gidiyorlar. Kafalarında ya İsmail Kartal ya da milli takım antrenörü vardı. Onun için bana teşekkür etmeniz lazım."

Taşınmazların satılmasına ilişkin maddelere karşı olduklarını dile getiren Yıldırım, altyapılara önem vereceklerini vurguladı.

Fenerbahçe- Hajduk Split hazırlık maçı ne zaman, hangi kanalda? Fenerbahçe- Hajduk Split hazırlık maçı ne zaman, hangi kanalda? Haberi Görüntüle

''MOURİNHO KALIBININ ADAMI DEĞİL'' İDDİASINA YALANLAMA

Yıldırım, kendisine yöneltilen "Mourinho kalıbının adamı değil" dediği iddiasının sosyal medyada yer aldığının belirtilmesi üzerine, "Ben konuştum, anlaştım. Bunlar gittiler, bana sinyal verdiler 'İmzalayın.' dedim. Onun için problem yok. Önemli olan Fenerbahçe, önemli olan Fenerbahçe'ye gelmesi. Teklifi yapan kişi, adama niye öyle desin. Böyle saçma şey olur mu?" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading