Ali Koç, TFF ve MHK'yı istifaya çağırdı: Yüreğiniz varsa savcılığa gidin

Son dakika haberleri... Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, basın toplantısında merak edilen soruları yanıtlayarak TFF ve MHK'ye karşı sert açıklamalarda bulundu.

Spor 11.03.2022, 17:28 11.03.2022, 17:30
Abone ol
Ali Koç, TFF ve MHK'yı istifaya çağırdı: Yüreğiniz varsa savcılığa gidin

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi. 

Türkiye Futbol Federasyonu'na seslendiğini dile getiren Koç, "Yüreğiniz varsa bizim hakkımızda, Fenerbahçe SK hakkında savcılığı gidin suç duyurusunda bulunun hadi bakalım." ifadelerini kullanarak sert açıklamalar yaptı.

ALİ KOÇ: FENERBAHÇE NEFRETİ SİRAYET ETMİŞ

Fenerbahçe nefreti, TFF'nin damarlarına öyle sirayet etmiş ki Fenerbahçe açıklama yaptığında, daha mürekkep kurumadan apar topar tehdit etme cüreti gösterdiler. Başka kulüplerin çok çok daha ağır açıklamalarını, görmezden geliyorlar ya da 3-5 gün sonra cevap veriyorlar.

TFF'nin, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bakışını, zihniyetini, niyetini anlatabilmek için bazı örnekleri paylaşmak istiyorum. Bırakın soruşturmayı, 3 maymunu oynadılar.

Sorumlu, adil, herkese eşit olması gereken bir TFF yönetimi böyle bir iddiayı hızlı bir refleksle, ilgili kurumların harekete geçirmesi gerekirdi. Bu sadece Fenerbahçe için değil zan altında bırakılan hakemlik camiası için de yapılmalıydı.

ALİ KOÇ'TAN ZORBAY KÜÇÜK AÇIKLAMASI

Zorbay Küçük, hayatında ilk defa 4 büyükler arasındaki bir maçı yönetecektir. Bu hakem üçlüsü, ilk defa birbirleriyle maç yönettiler"

Hakemin yerine koyun kendinizi. 23.22'de tebligatı alıyorsunuz. Tercih ben değildim, sonradan bu maç bana atandı. Bu sağlıklı bir düşünce yapısı değildir. Bütün bu fizik, mental hazırlıkları açısından önemlidir.

Birleştiricilikten uzak, toplumu ayrıştırmaya hizmet eden bir durumdadır. Fenerbahçe, bu sistemin en büyük mağdurlarından biridir. Fenerbahçe, yıllardır istikrarlı bir şekilde bu yaşanan sorunları da dile getirmektedir.

ALİ KOÇ: LİYAKAT YERİNE BİAT!

Liyakat yerine biat, hakem performansları yerine kullanışlılık oranına göre değerlendirildiği, biat etmeyenlerin hakem, vasatlığın meşrulaştırıldığı, ülkenin bir şehrinin tüm ülkeden büyük sayıldığı, birçok odağın bu çerçevede belirlendiği bir düzen içerisindeyiz.

'REZİLLİĞİN ORTALIĞA DÖKÜLDÜĞÜ BİR SEZON'

Sezon başından beri birkaç başkanın ve TFF yetkilisinin elinde oyuncak olan Türk futbolu, yapısı, MHK'si, hakemleri, sonuçları tayin edilen ya da edilmeye çalışılan maçlar, kaosa sevk edilen toplum gündemi ve her türlü rezilliğin ortalığa döküldüğü bir sezon yaşıyoruz.

ALİ KOÇ: TFF - MHK BIRAKSIN

Bence tez zamanda bu işi de bırakın. Hatta hepiniz. MHK de TFF de. Bizimle uğraşmayın, bizleri de sizlerle uğraşmak zorunda bırakmayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!