Ahmet Nur Çebi'den Fikret Orman'a gönderme: Hesap verme vakti!

Son dakika haberleri... Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, camiaya seslenerek geçmiş döneme ait yapılacak olan mali denetimler hakkında geniş bilgi verdi. Çebi, eski başkanlardan Fikret Orman'a da göndermede bulunarak Beşiktaş'ın haklarına sahip çıkacaklarını aktardı.

Spor 11.01.2022, 16:36
Ahmet  Nur Çebi'den Fikret Orman'a gönderme: Hesap verme vakti!

Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi, kulüp dergisinin ocak sayısına özel açıklamalarda bulundu.

 Kulüp yönetimlerinin hesap vermesinin önemli olduğuna dikkat çeken Çebi, "Görev yapan başkan ile yönetim kurullarının idari ve mali açıdan ibra edilmeleri, sorumluluklarının denetimi açısından şarttır. İbra edilmemenin de sonuçlarına katlanılması gereklidir. Spor kulüplerinin yönetimi finansal, sosyolojik, ahlaki açılardan hayati önemde ciddi bir iştir. Bu ciddi işin sorumluluğunu alan her yönetici hesap verebilir olmalıdır." ifadelerini kullandı.

ÇEBİ: YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM

Siyah-beyazlı kulüpte son 10 yıllık dönemin bağımsız denetim kuruluşu tarafından denetlendiğini hatırlatan Çebi, "Çıkan rapor, Beşiktaş için mali ve idari bir dönüm noktasıdır. Bundan sonra raporun sonuçları hukuki olarak neyi gerektiriyorsa gereğinin yapılacağından hiçbir Beşiktaşlının şüphesi olmasın. Beşiktaş'ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Tamamen şeffaflık ilkesi gereği hareket edilmektedir. Bu bağımsız inceleme sürecinin bir teamüle dönüşmesi ve her dönem için yapılması gerektiğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

'ŞEFFAFLIK SÖZÜNÜ VERDİM'

Camianın birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu aktaran Çebi, "Önümüzde zorlu dönem devam ediyor. Şeffaflık sözünü verdim, sözümü tutuyorum. Dürüstlük sözü verdim, sözümü tutuyorum. Kimsenin inanmadığı sezonda şampiyon olacağımız inancımı defalarca yineledim ve şampiyon olduk. Bize inanmaya, güvenmeye devam eden büyük Beşiktaş camiası ile Beşiktaş'ın aydınlık yarınları için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!