Adaylığını duyuran Metin Öztürk'ün yeni hocası belli oldu

Son dakika haberleri... Galatasaray kulüp üyesi Metin Öztürk, 30 Nisan'da yapılacak başkanlık seçimi öncesi aday olduğunu açıkladı. Ekibiyle birlikte Nef Stadyumu'na gelen Öztürk, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Spor 06.04.2022, 12:58
Adaylığını duyuran Metin Öztürk'ün yeni hocası belli oldu

Metin Öztürk, Galatasaray'da yapılacak seçimli olağanüstü genel kurul öncesi başkan adaylığı başvurusunda bulundu.

30 Nisan'da gerçekleşecek genel kurul öncesi ekibiyle birlikte  Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı'ndaki kulüp binasına gelen Öztürk, gerekli evrakları divan kuruluna teslim etti.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Öztürk, seçimlerin Galatasaray Kulübü için hayırlı olmasını dileyerek, "Taraftarımız bayraklarını hazırlasın. Onlar sahada coşturacak, biz de işin finans ve diğer tarafını halledeceğiz. Gayet kalabalık bir ekiple hazırız. Cuma günü de listelerimizi vereceğiz. Şu an imzalarımızı teslim ettik. Resmi adaylık sürecimiz başladı." ifadelerini kullandı.

METİN ÖZTÜRK: GALATASARAY YALNIZ KALMAZ

"Galatasaray'da adaylar her zaman çıkar. Galatasaray hiçbir zaman yalnız kalmaz. Biz üstümüze düşen görevi yapmak için buradayız. Listelerle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Şu ana kadar ben ve Sayın Eşref Hamamcıoğlu adaylığını açıkladı. Biz yönetim ve kurul listelerini bitirdik, şirket listelerini tamamlamaya çalışıyoruz." 

METİN ÖZTÜRK: BU BİR BAHANE

"2022 bütçesinin olmadığı bir ortamdayız. Her günün kıymetli olduğu bir ortam. Seçime hazırlık sürecinden bahsettiğimizde de eğer 45 günlük bir hazırlıkla 5.1 milyar liralık borcu temizleyecek varsa, biz hemen geri çekiliriz. Gerek Sayın Hamamcıoğlu gerekse bizim ekip yıllardır bu işe hazırlanıyor. Onun için 30 Nisan olmasaydı da 14 Mayıs olsaydı ne fark ederdi bilmiyorum. Bu bir bahane. Yönetim doğru bir karar almıştır. Burak Elmas başkanımız başta olmak üzere tüm ekibine sonsuz teşekkür ederiz ki bu süreci uzatmadan, yargıya taşımadan, Galatasaray'ın önünü açtılar."

Öte yandan Metin Öztürk'ün başkan seçiilmesi halinde Okan Buruk'a teknik direktörlük teklifinde bulunacağı iddia edildi.

Başakşehir'i 2019-2020 Süper Lig sezonunda şampiyon yapan Buruk, sonraki sezon alınan kötü sonuçların ardından görevinden istifa etmişti.

Fenerbahçe'den de teklif alan Türk hocanın Galatasaray'a daha sıcak baktığı konuşuluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!