banner2

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak aldığı cezaya tepki gösterdi

Son dakika haberleri... Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak, Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından aldığı cezaya tepki gösterdi.

Spor 18.02.2022, 11:20
Abone ol
Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak aldığı cezaya tepki gösterdi

Süper Lig'de oynanan Adana Demirspor - Beşiktaş maçı sonrası hakem Ali Şansalan'a yönelik sözleriyle gündem olan Murat Sancak, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) kendisine 3 ay hak mahrumiyeti ve toplam 113 bin lira para cezası vermesine tepki gösterdi.

Kendisine verilen cezaya tepki gösteren Sancak, şu ifadeleri kullandı:

"Tüm eleştirilerim ve iddialarımın, TFF'deki FETÖ yapılanması ve bu yapılanmanın halen devamıyla ilgili olduğu açıktır. Hakemlerle ilgili söylemlerimin de bunun dışında hiçbir amacımın olmadığı açıklamamın içindedir. TFF, FETÖ yapılanması hakkında bilgiye başvurulması üzere suç duyurusunda bulunmuşken, 'hakemlere hakaret ettiğim' ortaya konularak, benimle ilgili bu aşamada ceza verilmesi, aslında konuşmalarımın amacının haklılığını doğrulamaktadır."

'ADALET HEPİMİZ İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR'

"Keza Gaziantep FK ile bu hafta yapacağımız maçımıza, eleştirilerimin ve camia olarak yaşadığımız haksızlığın içinden bir hakemin, hakem heyetine atanması, yapılanmanın gücünü göstermektedir. Hala federasyon içerisinde FETÖ mücadelesinde kararlılığına ve karakterine emin olduğum yöneticilerin varlığına şüphesiz şahidim. Gerekli tüm süreçleri hukuki olarak sürdürecek olup, bu mücadele elimden geldiğince tarafımca tereddütsüzce sürdürülecektir. Adalet bu ülkede hepimiz için vazgeçilmezdir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!