banner2

Abdullah Avcı'dan yıllar sonra gelen itiraf: Sağ çıktığımız için çok şanslıydık

Son dakika haberleri... Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Çaykur Rizespor maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Spor 27.10.2021, 11:38 27.10.2021, 11:58
Abone ol
Abdullah Avcı'dan yıllar sonra gelen itiraf: Sağ çıktığımız için çok şanslıydık

Süper Lig'in 11.haftasında Trabzonspor, evide Çaykur Rizespor ile karşılaşacak.

Karşılaşma öncesi iki takım arasındaki gerginliğe  değinen Abdullah Avcı, "Ben bir Rizeli olarak Trabzon'a gelirken destek veren de vardı, gitme diyen de vardı. Ben de şu ifadeyi kullandım, 'Ben Rize ile Trabzon arasındaki köprüyü oluşturacağım, onun için gidiyorum.' dedim. 72 kilometreyi daha da yakınlaştırmaya çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

İki yöre insanın duygusal olarak birbirine benzediğini belirten Avcı, "İnsani olarak duygusal her iki tarafın insanı da. Duygularını olumlu ya da olumsuz, hiç arası olmadan ya dipte ya da tepede yaşıyorlar. Dışarıdan rekabet var gibi de gözükse yakın olduklarını düşünüyorum. Şehir olarak tabii ki Trabzon şehrinin büyük bir şehir olması şehri daha farklı kılıyor. Futbol açısından baktığımda da orada futbol oynamış, burada da teknik adamlık yapıyorum. Trabzon futbolda çok önemli işler yapmış, şehir biraz daha büyük ama yörenin insanlarının duyguları bence çok yakın birbirine. Bu yörenin insanı olarak onları çok ayırt edemiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

'BELEDİYE OTOBÜSÜYLE GİTMİŞTİM'

Çaykur Rizespor'da futbol oynadığı dönemleri de hatırlatan Abdullah Avcı, "Trabzonspor'dan arkadaşlarımız vardı. Üst düzey bağlıydık birbirimize. Zaten saha içinde çok iyi anlaşıyorduk, saha dışında da sürekli beraberdik ve maddi-manevi çok şeyleri paylaşıyorduk. O zaman tesis kavramı yoktu. Mesela bu o dönemde vardı. Tesisin içinde tesis mi diyeyim ona artık lojman mı diyeyim yani orada o kadar içten günlerimiz geçiyordu ki her şeyi beraber yapıyorduk. O arkadaş gurubunda açıkçası fazla para yoktu. Ortaklaşa bir şeyler alır veya dışarıdan yaptırıp, bölüşerek yiyorduk ama çok samimi ve eğlenceli, unutulmaz günlerdi. Trabzon'da uçaktan inip, belediye otobüsüyle 1. Lig (Şimdiki adıyla Süper Lig) futbolcusu olarak Rize'ye gittiğimi hatırlıyorum. Bazen acele olunca taksi tutup gittiğim de vardır. Bu bugün olur mu, olmaz yani!" itiraflarında bulundu.

ABDULLAH AVCI: ORADAN SAĞ ÇIKMAMIZ BÜYÜK ŞANS

Öte yandan futbolculuk döneminde yaşadığı trafik kazasını anlatan Avcı, "Aslında olumsuz bir şey gibi gözüken ama sonunda olumluya dönen bir kaza yapmıştık. Denizli deplasmanı ilk maçımız... Denizli deplasmanına giderken otobüs Of'ta devrildi. Biz otobüsün içerisindeyiz. Öyle eşofmanlarımız falan yok. Bende kot gömlek var, onda başka bir ceket var falan öyle gidiyoruz deplasmana. Otobüsün tekerlekleri havada sırtı yerdeydi. Herkes birbirine soruyor 'Bir şey var mı, bir şey var mı?' diye. Allah'a şükürler olsun kazasız belasız atlattığımız kazaydı. O hafta tehir olmuştu maçımız. Oradan sağ çıktığımız için çok şanslıydık." ifadelerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!