DOLAR
9.3608 0.32
EURO
10.9092 0.54
ALTIN
533.81 0.82
BIST
1417.7 0.58

ABD'ye döneceği söylenen Hidayet Türkoğlu: Yüzleşmeye hazırım

Son dakika haberleri... Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığına yeniden aday olduğunu açıklayan Hidayet Türkoğlu, kendisi hakkında çıkan söylentilere sert cevap verdi.

Spor 13.10.2021, 11:21
ABD'ye döneceği söylenen Hidayet Türkoğlu: Yüzleşmeye hazırım

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yönetim olarak önemli işler yaptıklarını ve yeniden seçilmeleri halinde ikinci dönemde daha da iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceklerini belirterek kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.

Yönetim olarak ellerinden geldiğince gelecek dönemde neler yapacaklarını basketbol camiasına anlatmaya çalıştıklarını belirten Türkoğlu, "Her başkan adayının gelecek dönemde basketbolu nereye getireceğini konuşması gerekiyor. Biz bu zamana kadar yaptığımız işten çok memnunuz, daha da iyi işleri nasıl yapacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Türkoğlu, TBF'nin olağan seçimli genel kurulundaki başkanlık seçimi için üç adayın olduğunun hatırlatılması üzerine, "İki adayın daha çıkması basketbolun ne kadar istenilir, arzu edilir ve cazip hale geldiğini gösteriyor. Ekip olarak son 5 yılda basketbola değerler kattığımızı düşünüyoruz. Doğal olarak fazla adayın bu süreçte ortaya çıkması bizi mutlu ediyor. Herkese başarılar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

HİDAYET TÜRKOĞLU ABD'YE GİTMİYOR

Adaylıktan çekildiği ve ABD'ye yerleşeceği yönünde çıkan haberleri de yalanlayan Türkoğlu, "Adaylıktan çekilme diye bir şey yok. Hayatımda her zaman dürüst olmuşumdur. Bana göre Türk halkının kalbindeki, aklındaki yerimin bu samimiyetten, bu dürüstlükten olduğunu düşünüyorum. Hidayet Türkoğlu olarak önümüzdeki süreçte tekrar basketbol federasyonu başkanlığımı açıklamak istiyorum. Ben buradayım." diye konuştu.

Daha önce 2 dönem için görev almak istediklerini açıkladıklarına dikkati çeken Türkoğlu, "Ülke olarak yaşadıklarımızı hepimiz biliyoruz. Hiçbir zaman, hiçbir yerde bahane üretmemeye çalıştık. Ülkenin ekonomik inişler çıkışları ya da pandemi nedeniyle yaşadığı süreçler ortada. Bu yüzden bir yıl basketboldan uzak kaldık. Bir sene maçları seyircisiz oynatmak durumunda kaldık. Daha iyisini nasıl yapabiliriz, bu ekonomik süreçte kulüplerimize nasıl faydalı olabiliriz diye çalışmalar yaptık. Şimdi önümüzdeki 3 seneliğine kulüplerimiz için hem teknolojik hem ekonomik olarak nasıl faydalı olabiliriz onun çalışmasını yapıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

HİDAYET TÜRKOĞLU: YÜZLEŞMEYE HAZIRIM

Camia içindeki insanların kendisine ulaşamadığı yönündeki eleştiriye yanıt veren Türkoğlu, "Daha önce demokratik bir seçim olmasını, her adayın projeleriyle camiayı bilgilendirmesi temennisinde bulunmuştum. Ama bu tarz eleştirileri duymak bizi üzüyor. Hidayet Türkoğlu olarak telefonum her zaman herkese açık olmuştur. Bu konuda herkesle yüzleşmeye hazırım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?