banner2

Yüz Yıllık Mucize dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? Yüz Yıllık Mucize dizisi nerede çekiliyor?

Star TV ekranlarının yeni dizisi Yüz Yıllık Mucize, 23 Mart Perşembe akşamı ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu. Yönetmen koltuğunda Hilal Saral'ın oturduğu diziyle ilgili merak edilenler araştırılmaya başlandı. Başrollerinde Birkan Sokullu, Ebru Şahin ve Zerrin Tekindor'un yer aldığı sıra dışı hikayesiyle dikkat çeken dizinin konusu ve oyuncu kadrosu izleyiciler tarafından merak ediliyor.

Sinema / Dizi 24.03.2023, 00:12 24.03.2023, 00:31
Abone ol
Yüz Yıllık Mucize dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? Yüz Yıllık Mucize dizisi nerede çekiliyor?

Star TV ekranlarında yeni sezona damga vuran yapımlarından Yüz Yıllık Mucize dizisi oldukça beğenildi. Başrollerinde Ebru Şahin ve Birkan Sokullu gibi isimlerin yer aldığı diziyle ilgili merak edilenler araştırılmaya başlandı. 

YÜZ YILLIK MUCİZE KONUSU NEDİR? 

Senaryosunu Nuran Evren Şit'in kaleme aldığı Yüz Yıllık Mucize dizisi, sıra dışı bir hikayeye sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizinin konusu şu şekilde;
 Günümüzde 130 yaşında olan Ali Tahir (Birkan Sokullu); hayatıyla ilgili önemli bir karar verdiğinde Harika (Ebru Şahin) ile karşılaşır. Bu karşılaşma ve tanışma sonrası hem Harika hem de Kemal için yeni bir sayfa açılacaktır.

YÜZ YILLIK MUCİZE'NİN  OYUNCU KADROSUNDA KİMLER YER ALIYOR? 

Yapımcılığını OGM Pictures'in üstlendiği dram türündeki Yüz Yıllık Mucize dizisinin oyuncu kadrosunda Birkan Sokullu, Ebru Şahin ve Zerrin Tekindor'un yanı sıra;

Necip Memili, Gözde Seda Altuner, Laçin Ceylan, Ayşegül Cengiz, Yalçın Hafızoğlu, Merve Nur Bengi, Ecem Çalhan, Zehra Kelleci ve Hümeyra gibi yakından tanıdığımız oyuncular yer alıyor. 

YÜZ YILLIK MUCİZE 1. BÖLÜM KONUSU

Ali Tahir (Birkan Sokullu) Sakarya Cephesi'nde savaşırken şehit düşer. Defnedilmek üzereyken yaşanan bir mucize ona yeniden hayat verir. Ancak bu mucize Ali Tahir'in hiç yaşlanmamasına neden olur.

130 yıllık yaşamına çok şey sığdıran Ali Tahir için hayatına devam etmek daha da zorlaşır. Ali Tahir'in -son ismiyle Kemal'in- sırrını bilen tek kişi ise çocukluğundan beri tanıdığı Turgut (Necip Memili) olmuştur.

Asıl mesleği avukatlık olan ama yazmaya heves duyan ve ilk romanını yazmak için uğraşan Harika (Ebru Şahin) ise halası Süreyya (Zerrin Tekindor) tarafından büyütülmüştür ve halaları, kardeşi ve kuzenleriyle birlikte 8 kadın aynı evde yaşamaktadır.

Evden romanını yazmak için ayrılan Harika'nın hiç ummadığı anda yolu Kemal'le kesişir.

Harika'nın iyi bir hikaye bulmaya, Kemal'in de yükünden kurtulup hikayesini anlatmaya ihtiyacı vardır. İkisinin de hayatları birbirleriyle tanıştıktan sonra ummadıkları şekilde değişecektir.

YÜZ YILLIK MUCİZE DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Yüz Yıllık Mucize dizisi İstanbul'da çekiliyor. Dizinin çekimleri İstanbul'un Beşiktaş ve Galata gibi yerlerinde gerçekleştiriliyor.

YÜZ YILLIK MUCİZE HANGİ DÖNEMDE GEÇİYOR?

Yüz Yıllık Mucize Kurtuluş Savaşı ve günümüzde geçiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!