banner2

Yeşilçam'ın yapımcısından yeni dizi geliyor: Otello Kamil

BluTV'nin orijinal yapımlarından Yeşilçam'ın yapımcısı, Otello Kamil isimli yeni bir dönem dizisi hazırlıyor.

Sinema / Dizi 29.07.2021, 12:42 29.07.2021, 13:00
Abone ol
Yeşilçam'ın yapımcısından yeni dizi geliyor: Otello Kamil

Sunset Film imzalı Yeşilçam, geçtiğimiz sezon BluTV'de izleyicilerle buluştu. Çağatay Ulusoy, Selin Şekerci ve Afra Saraçoğlu'nun başrolleri paylaştığı Yeşilçam dizisi, kısa süre içinde beğeni topladı.

Oyunculuk performansları ile de adından söz ettiren, Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı Yeşilçam'ın ikinci sezon çekimleri de başladı.

Dizinin yapım şirketi yeni bir dönem hikayesini ekranlara taşımaya hazırlanıyor. Birsen Altuntaş'ın haberine göre Sunset Film, 1887-1934 yılları arasında yaşayan, Otello Kamil olarak bilinen Kamil Rıza Bey'i beyaz perdeye aktaracak. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare'i ülkete tanıtan isim olarak bilinen Kamil Rıza Bey, Otello adlı oyunu sık oynaması nedeniyle Otello Kamil lakabını almıştır. Rıza Bey, performansıyla da Meşrutiyet döneminde büyük ilgi görmüştür.

Kamil Rıza Bey, bir dönem ekonomik sıkıntılar çekmiş daha sonra sigara ve içki kullanımı nedeniyle sağlığı bozulmuştu. Reyno hastalığına yakalanan tiyatrocunun iki bacağı da kesilmek zorunda kalmıştı. Otello Kamil lakaplı Kamil Rıza Bey'in hikayesi dizi olarak uyarlanacak. Dizinin senaryosunu Levent Cantek kaleme alacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!