banner2

Uğur Yücel, Fatih Akın imzalı "Rheingold" filminde başrol

Fatih Akın'ın Alman rapçi Xatar'ın hikayesini anlatan Rheingold filminin başrolü Uğur Yücel olacak.

Sinema / Dizi 21.07.2021, 12:19 21.07.2021, 12:41
Abone ol
Uğur Yücel, Fatih Akın imzalı "Rheingold" filminde başrol

Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın'ın Alman rapçi Xatar'ın hayatını anlatan yeni filmi "Rheingold"un oyuncu kadrosu şekilleniyor. Filme katılan son isim Uğur Yücel oldu. Akın, haberi "Rheingold'a hoşgeldin Uğur Yücel! Yaşayan efsane" ifadeleriyle sosyal medya hesabından duyurdu.

İkili, Soul Kitchen'ın ardından ikinci kez birlikte çalışacak. 

Bir gangster draması olarak tanımlanan yeni film, Alman rapçi Xatar'ın 2015'te yayımlanan "Alles oder Nix" isimli otobiyografik kitabına dayanıyor.

RHEİNGOLD FİLMİ KONUSU

Film, Xatar ismiyle bilinen, 2009 yılında 3 arkadaşıyla darphane aracından 1,7 milyon euro değerinde altını gasp ettikten sonra ülke dışına kaçan ve yakalanarak Alman Hükümeti'ne teslim edilen Alman rapçi Giwar Hajabi'nin hayatına odaklanacak.

8 yıl ceza alan ancak 3 yıl hapis yattıktan sonra cezaevinden çıkan Xatar, filmin duyurusunu "Fatih Akın hayran olduğum biri. Onunla çalışmaktan onur duyuyorum. Filmin çekimleri bu yıl gerçekleşecek." demişti.

RHEİNGOLD FİLMİ OYUNCU KADROSU

Filmde rapçi Xatar'ı Emilio Sakraya canlandıracak. Kadroda Uğur Yücel'in yanı sıra Türk oyuncu olarak Güven Kıraç da yer alacak. Samir Jebrelli, Hüseyin Top ve Arman Kashani de filmde rol alacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!