Yandex Metrica

TRT'nin Mevlana dizisinde Mevlana'yı canlandıracak isim ortaya çıktı

TRT'nin Mevlana dizisinde Mevlana'yı canlandıracak isim ortaya çıktı

TRT'nin dijital kanalı için hayata geçirdiği Mevlana dizisi sete çıktı. Dizide Mevlana'yı kimin canlandıracağı da belli oldu.

Sinema / Dizi

01.05.2024, 03:08

Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid, Yunus Emre gibi birçok tarihi ismi ekranlara taşıyan TRT, bu kez Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatını izleyiciye aktaracak. Uzun süredir hazırlık aşamasında olan dizinin çekimleri TRT Uluslararası Konya Film Platoları’nda başladı. Mevlana'yı hangi oyuncunun canlandıracağı da setten gelen ilk fotoğraflarla ortaya çıktı

TRT Mevlana dizisi sete çıktı

Hz. Mevlana dizisi için 50 dönümlük bir alana set inşa edildi. İnşa edilen iç ve dış surlarda aktar, bakkal, nalbant, kumaşçı, sepetçi, testici, kalaycı, bakırcı gibi zanaatkarların dükkanları yer alıyor.

MEVLANA'YI BÜLENT İNAL CANLANDIRACAK

Dizi ilk duyurulduğunda Mevlana Celaleddin Rumi'yi Timuçin Esen'in canlandıracağı duyurulmuştu ancak oyuncu projeden ayrılma kararı aldı. Setten gelen ilk fotoğraflarla birlikte Mevlana'yı Bülent İnal'ın canlandıracağı ortaya çıkmış oldu. İnal son olarak TRT1'de ekrana gelen Payitaht Abdülhamid dizisinde Abdülhamid Han'ı canlandırmıştı.

TRT Mevlana dizisi Bülent İnal

MEVLANA DİZİSİ OYUNCULARI

Mevlana dizisinin oyuncu kadrosunda Bülent İnal'a Kaan Yıldırım, İlker Aksum, Yusuf Çim, Mert Turak, Ahu Türkpençe, Ushan Çakır, Levent Can, Devrim Özkan, Erdal Yıldız, Burç Kümbetlioğlu, Mert Karabulut, Turgay Aydın, Semra Dinçer, Baki Davrak, Can Mergis, Burak Can, Gizem Aydın, Musa Evren, Muhammet Emre Kaya ve Haluk Piyes gibi isimler eşlik ediyor.

TRT Mevlana Bülent İnal

Yönetmenliğini Can Ulkay'ın üstlendiği dizinin yapımcılığını Ahmet Okur ve Kerim Ayyıldız yapıyor. Senaryoda ise Venedik Film Festivali'nde "Geleceğin Aslanı" ödülünü kazanan Ali Aydın kaleme alıyor.

Çekimleri devam eden Mevlana'nın yayın tarihi henüz netleşmedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading