Süleyman Çakır ne zaman öldü? Kurtlar Vadisi'nin efsane oyuncusu Süleyman Çakır kaçıncı bölümde öldü?

Türk televizyon tarihinin en çok izlenen ve konuşulan Kurtlar Vadisi dizisi yeniden gündem oldu. Dizinin efsaneleşen karakteri Süleyman Çakır, ölüm yıldönümünde seyirciler tarafından anılıyor. Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca'nın canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri ölümü hakkındaki detaylar merak ediliyor. Peki, Süleyman Çakır ne zaman öldü? Kurtlar Vadisi'nin efsane oyuncusu Süleyman Çakır kaçıncı bölümde öldü?

Sinema / Dizi 08.04.2022, 00:43 08.04.2022, 03:06
Abone ol
Süleyman Çakır ne zaman öldü? Kurtlar Vadisi'nin efsane oyuncusu Süleyman Çakır kaçıncı bölümde öldü?

Uzun yıllar ekranlarda seyircileriyle buluşan Kurtlar Vadisi'nin başrol oyuncusu Oktay Kaynarca'nın hayat verdiği Süleyman Çakır karakteri, hafızalardaki yerini koruyor. Dizide öldükten sonra gıyabında cenaze namazı kılınan Süleyman Çalır'ın ölüm tarihi dizi severler tarafından sorgulanıyor. Peki, Süleyman Çakır ne zaman, kaçıncı bölümde öldü?

18 yıl önce dizide senaryo gereği vefat eden Süleyman Çakır yeniden gündeme geldi.

Dizinin seyircileri, Süleyman Çakır'ın ölümünün ardından gıyabında cenaze namazı kıldırmış, mevlit okutmuş ve gazeteler aracılığıyla başsağlığı dileklerinde bulunmuştu. 

Ölümü sonrası geniş bir izleyici kitlesi tarafından yası tutulan Süleyman Çakır, Kurtlar Vadisi isimli dizide Hekimoğlu türküsüyle özdeşleşmiş ve Oktay Kaynarca tarafından canlandırılmış kurgusal bir karakterdir.

SÜLEYMAN ÇAKIR'IN ÖLÜMÜ

Kurtlar Vadisi dizisinin başrol oyuncu Süleyman Çakır 8 Nisan 2004'te hayatını kaybetti.

Süleyman Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Süleyman Çakır dizide 43. bölümde vurulmuş ve 45. bölümde öldüğü ilan edilmiştir. Can dostu Polat Alemdar Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır. Süleyman Çakır karakteri, Kurtlar Vadisi'nde en çok ilgi çeken ve sevilen karakterlerdendir. Bu nedenle, ölümü olumsuz tepki almıştır.

Hatta, gıyabında cenaze namazı kılınmış, gazetelere vefat ilanı verilmiş ve de mevlit okutulmuştur. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!