Yandex Metrica

Stephen King'in 'Christine' romanı yeniden uyarlanıyor

Stephen King'in 'Christine' romanı yeniden uyarlanıyor

Stephen King'in Christine romanı yeniden uyarlanıyor. Yeni uyarlamanın senaryosunu Bryan Fuller kaleme alacak.

Sinema / Dizi

23.01.2024, 17:32

Sinema ve TV dünyasında Stephen King etkisi devam ediyor. King'in bugüne kadar birçok romanı, birçok projenin ilham kaynağı oldu. Şimdi ise King'in bir otomobil hakkındaki Christine isimli klasik romanı yeniden uyarlanıyor.

Deadline'ın haberine göre Sony Pictures ve Blumhouse, yazar yönetmen Bryan Fuller ile Christine romanı uyarlaması için birlikte çalışıyor.

Roman, 1983 yılında John Carpenter tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı ve başrolde Keith Gordon, Arnie Cunningham olarak yer alıyordu. Arnie, Christine adını verdiği 1958 Plymouth Fury araba ile garip bir ilişki geliştiren utanganç biridir. Ancak Christine, bölgedeki bir kabadayı tarafından tahrif edildiğinde, araba kendi başına kana susamış bir zihin geliştirir. Bu durum, Arnie'yi ve çevresindekileri en tehlikeli şekilde değiştirmeye başlar.

Star Trek: Discovery, American Gods, Hannibal, Heroes gibi yapımların yazarı ve yapımcısı olan Bryan Fuller, sağlam bir bilim kurgu geçmişine sahip. Bu nedenle Fuller, hikayenin yeni versiyonunda yazar-yönetmen koltuğu için mükemmel bir seçim gibi görünüyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading