banner2

Sıcak Kafa'daki virüs gerçekte var mı? Sıcak Kafa'daki virüsün adı ne?

Sıcak Kafa'daki virüs gerçekte var mı? Sorusu, Netflix tarafından yayınlanan Sıcak Kafa dizisinin izleyicileri tarafından merak eden soruların başında geliyor. Peki, Sıcak Kafa'daki virüsün adı ne?

Sinema / Dizi 07.12.2022, 18:15
Abone ol
Sıcak Kafa'daki virüs gerçekte var mı? Sıcak Kafa'daki virüsün adı ne?

Sıcak Kafa'daki virüs gerçekte var mı? Netflix platformunda yayınlanan Sıcak Kafa dizisini izleyenler tarafından merak ediliyor. ARDS adı verilen bu virüs, konuşarak bulaşıyor ve bulaştığı kişinin delirmesine yol açıyor.

SICAK KAFA'DAKİ VİRÜS GERÇEKTE VAR MI?

Sıcak Kafa, tamamen kurgusal bir hikaye olduğu için ARDS virüsü gerçekte yok. Salgınla Mücadele Kurumu adı verilen SMK da gerçek bir kurum değil. ARDS virüsünun yol açtığı abuklama hali tamamen kurgusal bir hastalık.

SICAK KAFA DİZİ OYUNCULARI

Pandemiden etkilenerek ortaya çıkan hikayede başroldeki Osman Sonant, Murat Sivayuş adındaki bir dilbilimciyi oynuyor. Bu hikayede onun durumu diğerlerinden farklı. O dünya üzerinde bilinen, abuklama karşısında abuklamaya maruz kalmayan tek insan.

Murat’ın yanında abuklandığında Murat onlar gibi abuklamak yerine yüksek ateş, epilepsi ve halüsinasyon gibi yan etkiler yaşıyor. Ancak o da sadece abuklanmaya maruz kaldığı anlarda oluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!