banner2

Selahaddin Eyyubi'nin hayatı ekrana aktarılıyor

Türkiye ile Pakistan, Selahaddin Eyyubi'nin hayatını ekranlara taşıyan bir dizi hayata geçirecek.

Sinema / Dizi 25.08.2021, 16:04 25.08.2021, 16:18
Abone ol
Selahaddin Eyyubi'nin hayatı ekrana aktarılıyor

Akli Film ve Ansari Shah Film, Türkiye'de çekilecek olan Selahaddin Eyyubi dizisi için anlaşma imzaladı. İstanbul'da bir otelde düzenlenen törende projeye ilişkin tanıtım filmi gösterildi. Akli Film'in sahibi Emre Konuk, iki coğrafya için de çok kıymetli bir ülküye, aynı heyecanı ve aynı aşkı duyduklarını fark ettiklerini dile getirdi.

"KUDÜS GÖNLÜMÜZÜN GONCASI"

Etkinlikte konuşma yapan Emre Konuk, "Bu zamana kadar yaptığımız işlerde nasıl ince eleyip sık dokuduysak Selahaddin Eyyubi projesine de aynı hassasiyetle yaklaşacağız. Tabii Kudüs bizim gönlümüzün goncasıdır. Kudüs'ün İslam dünyası için olan önemini en iyi bildiğimizi işle, sanatla yeniden tüm dünyaya göstermek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ansari Shah Film yöneticisi Dr. Kashif Ansari de, projeyi hayata geçirdikleri için mutlu olduğunu dile getirerek, dizi için katkıda bulunanlara teşekkür etti.

SELAHADDİN EYYUBİ DİZİSİ HAKKINDA

Akli Film ve Ansari Shah Film ortaklığında hayata geçirilen dizinin 3 sezon olması planlanıyor. Her sezon 34 bölüm olarak planlanıyor. Dizide Türkiye ve Pakistan'dan oyuncular yer alacak. Projede Kudüs'ü 88 yıllık Haçlı işgalinden kurtararak İslam dünyasında önemli bir kahraman haline gelen Selahaddin Eyyubi'nin hikayesini anlatacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!