banner2

Oğlumu öldüren kaleşnikof, Lafarge'ın parasıyla alındı!

Suriye'deki savaşın perde arkasını çarpıcı biçimde açığa vuran The Factory belgeseli 12 Kasım Cuma günü saat 21:00'da TRT Haber'de.

Sinema / Dizi 06.11.2021, 17:53 06.11.2021, 18:00
Abone ol
Oğlumu öldüren kaleşnikof, Lafarge'ın parasıyla alındı!

Suriye'de 10 yıldır devam eden savaş boyunca Fransa'nın terör örgütlerine desteği ilk kez bu kadar detaylı bir şekilde masaya yatırılıyor. Suriye'de DEAŞ kontrolündeki bölgede bulunan Fransız Lafarge fabrikasının terör örgütüne yıllar boyunca düzenli olarak ödeme yaptığı, istihbarat bilgileri için örgütle işbirliği içinde hareket ettiği ortaya çıkmıştı. 

2013'te Paris'i kana bulayan DEAŞ terörüne maddi destek sunduğu ortaya çıkan Fransız istihbaratı, şimdi titiz bir belgeselde izleyicinin karşısına çıkıyor. 'The Factory' adlı belgesel, Fransızlarla terör örgütleri arasındaki kirli ilişkinin bir kısmını açığa vurmaya aday iddialı bir yapım. İKİ BÖLÜM HALİNDE TRT HABER'DE

"Oğlumu öldüren kaleşnikof, Lafarge'ın parasıyla alındı!" diyen bir babanın tepkisine yer verilen belgesel, iki bölüm halinde TRT Haber'de yayınlanacak. 

Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Zahid Sobacı, "2 yıl boyunca yarım milyon belgenin büyük bir titizlikle incelenmesiyle hazırlanan The Factory, uluslararası terörün finanse edilmesinin arkasındaki kirli ilişki ağını ortaya çıkarıyor.  
İlk Bölüm: 12 Kasım Cuma, 21.00'de.
İkinci Bölüm: 13 Kasım Cumartesi, 21.00'de Trt Haber'de" şeklinde yazdı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!