banner2

Netflix, Seinfield'ın yayın tarihini duyurdu

Netflix, klasik durum komedisi Seinfield'ın haklarını iki yıl önce satın almıştı. Şimdi ise dizinin yayın tarihini duyurdu.

Sinema / Dizi 01.09.2021, 17:43 01.09.2021, 17:53
Abone ol
Netflix, Seinfield'ın yayın tarihini duyurdu

Seinfield, 1989 yılından 1998' kadar 9 sezon ve 180 bölüm olarak ekrana geldi. En popüler dizilerden biri olan yapım, 2019 yılında Netflix tarafından satın alınmıştı. Netflix, Sony ile yaptığı anlaşma kapsamında dizinin küresel hakları için 500 milyon dolar ödemişti. Haberin ardından yapımın hayranları dizinin yayınlanmasını bekliyordu. Netflix nihayet Seinfield için bir çıkış tarihi belirledi.

Netflix'in resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruya göre Seinfield, tüm bölümleriyle 1 Ekim'de platformun kütüphanesindeki yerini alacak. 

Jerry Seinfield, açıklamasında "Larry ve ben bize bu şansı verdiği için Netflix'e çok müteşekkiriz. Bu diziyi yaptığımızda televizyonda kelimenin tam anlamıyla sıfır deneyimi olan iki kişiye güvenmek çok cesaret ister." demişti. 

Temmuz 1989'da prömiyer yapan ve Mayıs 1998'de sona eren Seinfield, NBC'de 9 sezon yayınlandı. Howard West ve George Shapiro ile birlikte baş yapımcı olan Seinfeld ve David tarafından yaratılan seride Jerry Seinfield, Larry David, Michael Richards, Jason Alexander, Wayne Knight, Heidi Swedberg gibi isimler yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!