banner2

Netflix Savaşın Gölgeleri filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Savaşın Gölgeleri nerede geçiyor, gerçek mi?

Orijinal adı 'Skyggen i mit øje' olan 2021 yapımı Savaşın Gölgeleri filmi Netflix'in en çok izlenenleri arasına girdi. Filmin konusu, oyuncuları, nerede çekildiği ve gerçek olup olmadığı merak konusu oldu. Peki Savaşın Gölgeleri filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Savaşın Gölgeleri nerede geçiyor, gerçek mi? İşte merak edilenler...

Sinema / Dizi 16.03.2022, 14:42 16.03.2022, 15:20
Abone ol
Netflix Savaşın Gölgeleri filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Savaşın Gölgeleri nerede geçiyor, gerçek mi?

28 Ekim 2021 tarihinde gösterime giren Danimarka yapımı Savaşın Gölgeleri (The Shadow in My Eye), 9 Mart'ta Netflix'te izleyicilerin beğenisine sunuldu. IMDb'de 7.3 puan alan film, sosyal medyada gündem oldu. Savaşın Gölgeleri filminin konusu, oyuncuları, nerede geçtiği gibi bilgiler araştırılıyor. Netflix'te yayınlanan Savaşın Gölgeleri konusu ne, oyuncuları merak ediliyor. İşte filmle ilgili merak edilenler...

SAVAŞIN GÖLGELERİ KONUSU NE, GERÇEK Mİ?

Savaşın Gölgeleri filmi, Frederiksberg'deki Fransız Okulu'nun bombalanmasını anlatıyor. Film, gerçek olaylardan uyarlanıyor.

Film, 1945 yılında geçiyor ve Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin çoğu çocuk olmak üzere önemli sivil kayıplara neden olduğu bombalama olayını konu alıyor. Birçok Kopenhag sakininin kaderi, 2. Dünya Savaşı'nda bir bombalama görevinin yanlışlıkla çocuklarla dolu bir okulu hedef almasıyla kesişir. 

21 Mart 1945 tarihinde İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri, Kopenhag'daki Gestapo Karargahı'na "Kartaca Operasyonu" isimli bir saldırı başlattı. Fakat hava saldırısının bir kısmının yanlışlıkla bir okulu hedef alması sonucu 86 çocuk ve 18 yetişkin olmak üzere 125 sivil hayatını kaybetti.

SAVAŞIN GÖLGELERİ OYUNCULARI

Filmin oyuncu kadrosunda Fanny Bornedal, Alex Høgh Andersen, Danica Curcic, Bertram Bisgaard, Ester Huş, Ella Nilsson, Melena Lucia Lodahl, Alban Lendorf, Inge Sofie Skovbo, Melene Beltoft Olsen, James Tarpey, Mads Riisom, Joen Højerslev, Jens Sætter-Lassen, Maria Rossing, Casper Kjær Jensen, Nicklas Søderberg Lundstrøm, Rikke Louise Andersson, Susse Wold, Caspar Phillipson gibi isimler yer alıyor.

SAVAŞIN GÖLGELERİ NEREDE GEÇİYOR, NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kopenhag'da geçen Danimarka yapımı filmin çekimleri Prag'da gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!