banner2

Netflix oyun sektörüne giriş yapıyor

Netflix, video oyun sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Platform, daha önce Facebook için çalışan Mike Verdu'yu işe aldı.

Sinema / Dizi 16.07.2021, 16:20 16.07.2021, 16:49
Abone ol
Netflix oyun sektörüne giriş yapıyor

Netflix, 200 milyondan fazla abonesi ile dijital yayın platformları arasında lider konumda. Ancak şirket şimdi yeni bir eğlence türüne odaklanmış görünüyor: video oyunları.

TV şovları ve filmlerin ötesindeki ilk büyük hamlesini gerçekleştiren Netflix, video oyunu sektöründe öncü olabilmek için eski bir  Electronic Arts Inc. ve Facebook Inc. yöneticisi olan Mike Verdu'yu işe aldı.

Şirket, çarşamba günü yaptığı açıklamada Verdu'nun Netflix'e oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak katılacağını söyledi. Verdu daha önce Plants vs. Zombies ve Sims mobil oyunları gibi oyunların yaratıcılığını üstlenmişti.

Netflix'in oyun ekibini büyütmesi ve hizmeti bu yıl en kısa sürede kullanıma sunması bekleniyor. Netflix'in bu oyunlar için ekstra bir ücret almayı planlamadığı bildiriliyor. 

Netflix ile video oyunu sektörü bir arada tuhaf gibi görünebilir, ancak Disney gibi rakipler hızla yetişmeye çalışırken platform, dizi-film sektöründe yaptığını video oyunlarında da yapıp yapamayacağını görmek istiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!