banner2

Netflix'in yeni Türk yapımı dizisi Sıcak Kafa'nın çekimleri sona erdi

Netflix'in salgın konulu yeni Türk dizisi Sıcak Kafa'nın çekimleri tamamlandı. Dizinin 2022'nin ilk yarısında yayınlanması bekleniyor.

Sinema / Dizi 26.07.2021, 17:32
Abone ol
Netflix'in yeni Türk yapımı dizisi Sıcak Kafa'nın çekimleri sona erdi

Hakan Muhafız, Atiye, Bir Başkadır gibi beğenilen yapımlara imza atan Netflix, Türk yapımı orijinallerine bir yenisini daha ekliyor. Yaklaşık dört aydır çekimleri devam eden Sıcak Kafa dizisinin çekimleri tamamlandı. Salgın konulu dizi, izleyicileri distopik bir dünyaya götürecek. 

Afşin Kum'un aynı adlı romanından uyarlanan dizinin yönetmenliğini Fi ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde imzası bulunan Mert Baykal üstleniyor. 8 bölümden oluşması beklenen dizinin senaryosunu ise Mert Baykal ile birlikte Zafer Külünk, Gökhan Şeker ve Müjgan Ferhan Şensoy kaleme alıyor. Yapımcılığını ise Timur Savcı üstlendi.

Oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh, Osman Sonant ve Hazal Subaşı'nın yanı sıra Tilbe Saran, Gonca Vuslateri, Zerrin Sümer, Erdem Akakçe, Furkan Kalabalık, Barış Yıldız, Cüneyt Uzunlar, Özgür Emre Yıldırım, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek gibi ünlü isimler yer alıyor.

Netflix'e göre Sıcak Kafa'nın resmi özeti şöyle: Dil ve konuşma yoluyla zihinden zihine bulaşan bir delilik salgını, dünyayı alt üst eder. Tuhaf bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek insan ise eski dilbilimci Murat Siyavuş'tur. Murat, Salgınla Mücadele Kurumu'nun kendisini aradığını öğrenir ve saklandığı bölgeden kaçar. Dilbilimci, yangınlar içindeki İstanbul'un gizemli dehlizlerinde hastalığın mirası olan sıcak kafasının sırrının peşine düşer.

Sıcak Kafa'nın 2022'nin ilk yarısında Netflix'te izleyici ile buluşması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!