banner2

Netflix filmi Tinder Avcısı konusu ne? Tinder Avcısı gerçek mi?

Netflix belgesel filmi olan Tinder Avcısı, internette büyük ilgi topladı. Bunun üzerine internette "Netflix filmi Tinder Avcısı konusu ne? Tinder Avcısı gerçek mi?" aramaları yapılmaya başlandı. Peki Netflix filmi Tinder Avcısı konusu ne? Tinder Avcısı gerçek mi?

Sinema / Dizi 01.03.2022, 12:50 01.03.2022, 15:27
Abone ol
Netflix filmi Tinder Avcısı konusu ne? Tinder Avcısı gerçek mi?

Tinder Avcısı, Netflix'de belgesel filmi olarak yayınlanıyor. Bunun üzerine izleyicileri tarafından beğenilen Netflix belgesel filmi internette aranmaya başlandı. Peki Netflix filmi Tinder Avcısı konusu ne? Tinder Avcısı gerçek mi?

NETFLIX FİLMİ TINDER AVCISI KONUSU NE?

Tinder Avcısı belgeseli, zengin bir iş insanının oğlu gibi davranan İsrailli Şimon Hayut kendi koyduğu ismiyle Simon Leviev, adını geniş bir kitleye duyurmayı başarmasını anlatıyor. Belgesel, kendisini Özbekistan asıllı İsrailli "elmas kralı" Lev Leviev'in oğlu olarak sunan Simon Leviev’i konu ediniyor. Tinder Avcısı belgeselinde sosyal medya paylaşımlarıyla gösterişli bir yaşam imajı veren Simon Leviev, kaçırıldığı, başının belada olduğunu ispatlamak amacıyla her şeyi yapıyor ve söylediği yalanlarla hayatına giren kadınları dolandırıyor. 

TINDER AVCISI GERÇEK Mİ?

İsrail polisi, Simon Leviev’in 2011 yılında dolandırıcılık, hırsızlık ve sahtecilikten verilen cezayı atlatmak için kaçan İsrail doğumlu bir dolandırıcı olduğunu doğruladı. Leviev, 1990 yılında İsrail'in Bnei Brak kentinde doğdu. 2010 yılında bir uçuş okuluna giden Leviev, Felicity Morris'in yaptığı röportajlara göre, gençliğinden beri çek dolandırıcılığı gibi ufak suçlar işliyor.

Yasal adı olan Shimon Hayut ismini Simon Leviev olarak değiştirdi ve Leviev soyadını kullanarak "Elmasların Kralı" olarak bilinen İsrailli bir iş adamı olan Lev Avnerovich Leviev ile akrabaymış gibi yaptı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!